Szukaj

Jak dbać o skórę twarzy?

Twarz to wizytówka nie tylko każdej kobiety, ale również i mężczyzny, ale to jednak płeć piękna ma więcej zmartwień w tej dziedzinie. Bo to właśnie u pań cera jest zdecydowanie bardziej wrażliwa i wymaga więcej opieki.

Podziel się
Kobieta z kwiatem we włosach

Mycie twarzy mydłem?

Twarz powinna być myta co najmniej dwa razy w ciągu jednego dnia. Powinno to nastąpić tuż po obudzeniu oraz dla pewności tuż przed nałożeniem makijażu. Drugi raz powinien być już po powrocie do domu z pracy czy ze szkoły, czy to późnym po południem czy też wieczorem. Skóra jest zmęczona całym dniem noszenia makijażu, kontaktem z wiatrem, śniegiem, słońcem czy też deszczem. Osadza się na niej wiele bakterii i zarazków, których należy się pozbyć. Wiele kobiet zastanawia się, czy myć skórę mydłem? Otóż, warto podkreślić, że mydło wysusza skórę. Często ta informacja pojawia się nawet w reklamach i to jest prawda. Jeżeli, ktoś mimo wszystko chce używać mydła, to lepiej wybrać to niezapachowe z jak najmniejszą ilością składników. Czasem w sytuacjach, kiedy na twarzy pojawia się trądzik, ciekawą możliwością może być mydło szare, które można zastosować dwa-trzy razy w ciągu tygodnia.

Wiele kobiet, nie wyobraża sobie dnia w pracy czy też właśnie w szkole bez makijażu. Oczywiście jest on potrzebny, żeby wyglądać rześko i estetycznie. Jednak należy pamiętać o tym, aby zmywać ten makijaż po powrocie do domu, a najpóźniej przed położeniem się do łóżka. Nie jest wskazane, spać z makijażem, ponieważ skóra nie będzie miała jak oddychać. Dlatego przy myciu twarzy, warto używać również toniku. Nie dość, że pomoże on pozbyć się resztek makijażu to w dodatku eliminuje ze skóry bakterie i inny osad, który nazbierał się na twarzy w ciągu całego dnia. Pod żadnym pozorem nie należy myć ciała czy też skóry twarzy mydłami w tubkach czy tych wyciskanych. One nie są nawet przeznaczone do takich celów, to tylko negatywnie wpływa na skórę!

Bardzo ważne jest również nawilżanie skóry, rano po umyciu twarzy czy też wieczorem przed położeniem się do łóżka, warto jest używać kremów nawilżających. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kremu na ręce, rozgrzać ją w palcach po czym nałożyć delikatnymi i okrągłymi ruchami na twarz.

Etapy dbania o skórę twarzy:

Poranek:

  • Rano po przebudzeniu przemyć twarz naturalną wodą za pomocą nasiąkniętego wacika i z użyciem tonik;
  • przed wyjściem do pracy, jeszcze raz delikatnie przeczyścić twarzy, użyć kremu z wysokim filtrem.

Po południu/wieczorem:

  • dokładnie zmyć makijaż (omijać żele!);
  • jeżeli na skórze pojawiają się pryszcze, można użyć żelu do problemów z pryszczami;
  • skóra po myciu jest wysuszona, więc na noc należy nałożyć krem nawilżających.

Jak mieć zdrową skórę?

Te proste metody, wystarczą do tego, aby skóra była zdrowa i nawilżona. Nie warto używać setek kosmetyków, naturalność to podstawa. Jeżeli chodzi o kosmetyki, to również należy unikać tych pożyczyonych rodzeństwa czy rodziców, ponieważ każdy ma inną cerę i na każdego te kosmetyki zadziałają inaczej. Warto przypomnieć również, by pod żadnym pozorem nie „sypiać z makijażem”. To bardzo źle działa na skórę. Skóra to wizytówka każdej kobiety, dlatego powinna być pod specjalną troską.