Szukaj

Sposoby na mocne włosy

Kobieta zmienną jest. Chyba najczęściej prócz ubioru kobiety zmieniają fryzury. Miliony kobiet i miliony nowych fryzur, każda inna i wyjątkowa. Każda najpiękniejsza. Nie da się zliczyć ile powstało fryzur i chyba też nie da się określić jednego środka na mocne włosy.

Podziel się
Długowłosa brunetka
Mieć piękną fryzurę to oczywiście dzieło dobrego fryzjera, ale co on by zrobił gdyby nie nasze włosy? Od dziecka zapuszcza się włosy aby były mocne i zdrowe. To jaką nosimy fryzurę to już nasz gust i osobiste preferencje.

Czy traktujemy swoje włosy po macoszemu? Czy, aby na pewno dajemy im to, co najlepsze? Czy oprócz wizyt u fryzjera dbamy o nie każdego dnia, aby były zdrowe i silne? Szczerze odpowiadając na te pytania klaruje nam się obraz tego, jakie mamy włosy i tego co chciałybyśmy uzyskać oraz jak możemy tego dokonać.

Mocne włosy to zdrowe, odżywione włosy

Zapewne najbardziej szkodliwą opcją jest nadmierna ingerencja we włosy. Każde suszenie, prostowanie, stylizacja, nie mówiąc już o farbowaniu, osłabiają nasze włosy.

Ile już za nami wypróbowanych szamponów, odżywek, masek do włosów. Na sklepowych półkach znane są nam już wszystkie marki. Częste problemy z włosami zapewne zmusiły nas do stosowania produktów z każdej półki.

Podstawa pielęgnacji

Dobrze jest określić czy nasze włosy zaliczają się np. do grupy i gęstych czy cienkich włosów. Czy są to włosy przesuszone czy też troszkę bardziej wygładzone. Czy włosy szybko się nam przetłuszczają o może pojawia się na nich łupież?

Na pewno warto wybierać szampony jak najmniej obciążające nasze włosy, by były delikatne i odżywione. Wybrany szampon oczywiście można połączyć z używaniem odżywek, ważne jednak by dobrać tę odpowiednią dla siebie pielęgnację.

Na rynku jest również duży wybór masek oraz serum regenerujących. Znaleźć można też kosmetyki z jedwabiem, który pozwoli skomponować zestaw dobrze dobranych produktów do pielęgnacji włosów.

A co jeżeli zgrany zespół nie pomaga?

Kiedy kosmetyki zawodzą, a włosy mimo to są słabe i zniszczowe nie tylko powinniśmy odstawić na bok prostownice i suszarki, ale zastanowić się czy sytuacja nie jest spowodowana brakiem witamin. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które od wewnątrz wzmocnią nie tylko włosy, ale i skórę oraz paznokcie.

Apteczka babuni

Bez wątpienia sposobem na mocne włosy jest kuracja z wcieraniem żółtka, która pomaga w regeneracji cebulki włosa i w odzyskaniu blasku. Można też włosy wymoczyć w piwie raz na jakiś czas. Doda to blasku włosom i wzmocni je. Sposobem na mocne włosy jest też płukanka z żółtka, cytryny i nafty, zapobiegnie ona nadmiernemu wypadaniu włosów. Na przetłuszczające się włosy sposobem jest  z kolei płukanka z pokrzywy i mięty, stosowna regularnie zapewne da efekty.

Mimo wszystko chyba najważniejszą rzeczą jest to, aby pamiętać, że stan naszych włosów odzwierciedla stan naszego zdrowia. Zła dieta, ciągły stres, pośpiech, przesuszanie włosów, palenie ich prostownicą, osłabianie przez farbowanie, długie przebywanie na słońcu i ciągłe spinanie włosów powoduje ich uszkodzenia.

Pielęgnacja i zdrowy tryb życia to złoty środek

Zdrowe włosy to nasza wizytówka, to pewne. Zazdrościmy tym, którzy nie mają najmniejszych problemów z włosami i nie cierpią na brak mocnych i zdrowych włosów. Widocznie matka natura obdarzała każdego wedle jej uznania, ale też uwarunkowania genetyczne odgrywają tu ważną rolę.

Autor:

Zuzanna Zając