Szukaj

Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Do takiej aktywności fizycznej nie potrzeba dużej ilości miejsca i profesjonalnego sprzętu. Wystarczą niewielkie hantle, aby zacząć dbać o zdrowe i piękne ciało. Ćwiczenia z hantlami to doskonała alternatywa dla siłowni, zwłaszcza że ten rodzaj treningu z powodzeniem może być wykonywany w domu.

Podziel się
Wysportowana, umięśniona kobieta podnosząca hantlę

Ćwiczenia z hantlami nie muszą kojarzyć się z rutyną i powtarzaniem ciągle tych samych czynności - taki trening można wykonywać w wielu wariantach. Poszczególne ćwiczenia koncentrują się zazwyczaj na rzeźbieniu i wzmacnianiu konkretnych części ciała - dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego planu treningowego. Wystarczy odrobina chęci i wysiłku, aby za pomocą ćwiczeń z hantlami przybliżyć się do celu, jakim jest wysportowana sylwetka.

Ćwiczenia z hantlami dla mężczyzn

Mężczyźni coraz częściej wybierają ćwiczenia z hantlami. Ten typ treningu pomaga wyrzeźbić oraz wzmocnić takie partie ciała jak: plecy, brzuch, klatka piersiowa, triceps, biceps, a także nogi.

Ćwiczenia z hantlami na klatkę piersiową i ramiona

Aby wyrzeźbić klatkę piersiową, należy położyć się na plecach, unieść hantle na wysokość torsu, a następnie i delikatnie podnosić je do góry i opuszczać w dół do pozycji wyjściowej. Przy tym ćwiczeniu bardzo ważne jest, aby nogi były zgięte w kolanach, a stopy oparte na podłodze.

Ćwiczenie to kształtuje nie tylko klatkę piersiową, ale także barki i triceps. Pozycja podczas treningu, która pozwala skupić się na ćwiczeniu mięśni ramion nazywana jest bardzo często pozycją boczną. Stopy należy rozłożyć na szerokość ramion, a kolana lekko ugiąć. Następnie unieść ręce z hantlami, a następnie delikatnie opuszczać, wracając do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenia z hantlami na wzmocnienie pleców

Mięśnie pleców są bardzo ważnym elementem ciała, warto zatem włączyć do treningu ćwiczenia, które będą skupiały się właśnie na tej partii. Skutecznym ćwiczeniem na wzmocnienie pleców jest podnoszenie hantli podczas opierania się na ławce. Aby wykonać to ćwiczenie, należy podeprzeć jedną nogę i rękę na ławce. Następnie trzymając hantle w przeciwnej ręce, zgiąć ją w łokciu i delikatnie unieść w górę, potem wrócić do pozycji wyjściowej.

Najważniejsza jest regularność wykonywania ćwiczeń. Efekty nie będą widoczne od razu, jednakże dążenie do wyznaczonego sobie celu, jakim jest sprawne i wysportowane ciało, zdecydowanie polepszy nie tylko kondycję, ale także samopoczucie oraz zwiększy pewność siebie.

Ćwiczenia z hantlami dla kobiet

Nie tylko mężczyźni sięgają po hantle - coraz częściej również kobiety decydują się na taką właśnie formę aktywności fizycznej. Trening z hantlami może bardzo korzystnie wpłynąć na wygląd ciała niezależnie od płci, wieku czy też kondycji. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór ciężaru hantli do możliwości fizycznych i dokładne planowanie treningu. Korzystając z hantli, można wykonywać różnorodne ćwiczenia, które sprawią, że ciało wysmukli się i ujędrni.

Bardzo popularnym i często wykonywanym ćwiczeniem są przysiady z hantlami. Wystarczy stanąć w rozkroku, wziąć w obie dłonie przyrządy do ćwiczeń i opuścić ręce wzdłuż ciała. Następnie robiąc przysiad, unieść wyprostowane ręce przed sobą. Prostując nogi, delikatnie opuścić ręce z powrotem wzdłuż ciała. Jest to doskonałe ćwiczenie na wzmocnienie nóg i rąk.

Zalety ćwiczeń z hantlami

Hantle są coraz bardziej popularnym przyrządem do ćwiczeń. Osoby, które dbają o swoją sylwetkę, bardzo często mają je w swoim mieszkaniu. Dużą zaletą ćwiczeń z hantlami jest fakt, że można je wykonywać w domowym zaciszu, bez konieczności chodzenia na siłownię i niezależnie od kondycji fizycznej. Hantle zajmują niewiele miejsca, łatwo jest je schować w szafce, a także zabrać w podróż. Ćwiczyć z hantlami można zatem wszędzie, gdzie tylko się udamy, bez konieczności zabierania ze sobą ciężkiego i zajmującego dużo miejsca sprzętu. Nic więc dziwnego, że trening z hantlami staje się coraz bardziej popularny nie tylko u mężczyzn, ale również wśród kobiet - przedstawicielom obu płci zależy przecież na tym, aby ich ciało było jak najbardziej atrakcyjne.

Autor: Justyna Lipka