Szukaj

Jak mieć płaski brzuch?

Jak mieć płaski brzuch? Czy da się to zrobić w tydzień? A może płaski brzuch bez wysiłku? To ostatnie jest bardzo zachęcające, ale i abstrakcyjne. Zapewne każda kobieta pragnie mieć płaski brzuch. Co istotne, często kłopot z tym mają kobiety z natury szczupłe.

Podziel się
Kobieta po zrzuceniu kilku kilogramów Fot. Petr Kratochvil / publicdomainpictures.net

Często ich brzuch w całości do filigranowej sylwetki wydaje się wydęty. Brzuch to ważny aspekt ciała kobiety, bardzo chcemy, aby nie wystawał z żadnej strony. Często wystarczy jedna pizza lub kostka czekoladki za dużo i brzuch rośnie. Jak zrobić, by mieć płaski brzuch?

Odpowiednia dieta

Na początku trzeba sobie zdać sprawę, że wygląd naszego brzucha to także sprawa naszej diety. Jeśli jest ona bogata w owoce, warzywa, dobre węglowodany i białko, nasz brzuch odwdzięczy nam się. Jeżeli zaś w diecie górę biorą jednak słodycze, nie spodziewajmy się efektu w postaci dobrego wyglądu naszego brzucha.

Ćwiczenia – czy niezbędne?

Tak! Nie ma skutku, bez przyczyny. Nie ma płaskiego brzucha bez ćwiczeń. Myślę, że to podstawowa zasada – jeśli chcemy zachwycać się znakomitym wyglądem ciała, zadbajmy o ćwiczenia. Trzeba mieć na uwadze, że wygląd naszego brzucha to kwestia mięśni. Jeśli są one wyrobione – brzuch wygląda rewelacyjnie. Jednak bardzo często pokryty jest większą bądź mniejszą warstwą tłuszczu. Aby zyskać piękny wygląd brzucha, najpierw trzeba pozbyć się tłuszczu, potem zaś wyrobić mięśnie. Trzeba pamiętać, że jeśli nie zadbamy o ćwiczenia spalające tłuszcz – to nic z naszych oczekiwań. Robienie samych brzuszków da marne efekty. Jeśli jednak połączymy spalanie tłuszczu z ćwiczeniami, które kształtują mięśnie brzucha możemy oczekiwać płaskiego brzucha.

Jakie ćwiczenia?

Ćwiczeń na płaski brzuch jest mnóstwo. Są dostępne w internecie, opisane i pokazane na filmikach.  Ułatwia to znacznie ćwiczenia. Ostatnio bardzo modne są ćwiczenia z Ewą Chodakowską. Poza tym można spróbować ćwiczenia propagowane przez dr Tony Catersiano, są to tzw. brzuszki odwrócone i superbrzuszki.
Ćwiczeń jest wiele – warto popatrzeć i wybrać coś dla siebie.

Jak zacząć?

 

Źródło: fotolia.pl

 

Najtrudniejszy pierwszy krok...w tym wypadku sprawdza się to w 100%. Ciężko jest zacząć, zwłaszcza gdy nasz brzuch wydaje się już zapomniany. Często zaczynamy dbać o brzuch, gdy zaczyna nas męczyć, gdy jest nam ciężko. Zdarza się to zwłaszcza, gdy nagle wyskakuje ważne spotkanie, interesujące wydarzenie, na którym chcemy być piękne i założyć piękną kieckę. Wtedy zauważamy problem – czyli nasz wystający brzuch. Nagle chcemy się go pozbyć. Czy tak się da?

  1. Plan -  jednak najważniejsze to zrobić sobie plan. Dobrać porządne ćwiczenia, które pozwolą wytrenować piękny wygląd brzucha. Mając plan, wiemy dokąd dążymy i w jakim czasie chcemy to osiągnąć.
  2. Cierpliwość – jest nieoceniona w tym, by osiągnąć nasz cel. Płaski brzuch wymaga nie tylko ćwiczeń i diety, ale przede wszystkim cierpliwości.
  3. Pielęgnacja – oprócz zdrowej żywności i ćwiczeń zadbajmy o naszą skórę. Zwłaszcza, gdy zrzucamy kilogramy i zmniejszamy centymetry, pamiętajmy o odpowiednim nawilżeniu ciała i stosownym jej ujędrnieniu.

Zdrowa dieta, ćwiczenia, kosmetyki nawilżające i ujędrniające oraz nasza cierpliwość i odpowiedni czas to recepta na płaski brzuch. Myślę, że nie można mówić, że efekt płaskiego brzucha zdobędziemy bez wysiłku. Gdy się trochę postaramy, skutki będą zniewalające i motywujące do dalszego dbania o wygląd naszego brzucha.

Autor: Karolina Tarabańska