Szukaj

Kłopoty z uszami i krwawienie z uszu oraz ciało obce w uchu u dziecka

Problemy z uszami przeważnie dotyczą dzieci. Najczęściej za przyczynę problemów z uszami u dzieci jest odpowiedzialne ucho środkowe. U małych dzieci, ucho środkowe jest stosunkowo małe, w związku z czym jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju infekcje.

Podziel się
Ucho
Co więcej, uszy dzieci są podatne na infekcje, gdyż maluchy wytwarzają dużą ilość śluzu oraz znacznie częściej są przeziębione. W związku z czym są znacznie bardziej podatne na zatkanie trąbki Eustachiusza , a w konsekwencji na wszelkiego rodzaju infekcje uszu.

Leczenie problemów z uszami

Ucho składa się z trzech części. Obejmuje małżowinę uszną, ucho środkowe oraz ucho wewnętrzne. Leczenie kłopotów z uszami należy rozpocząć od określenia, w której części ucha  doszło do zakażenia bądź infekcji.

Krwawienie z uszu

Krwawienie z uszu może świadczyć o poważnym schorzeniu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który pozwoli nam określić przyczynę krwawienia z uszu.

Szczególnie niebezpieczne jest krwawienie z uszu, które pochodzi z przewodu słuchowego. Kiedy mamy pewność, że krwawienie z ucha nie jest spowodowane tylko powierzchownym  przecięciem skóry konieczna jest wizyta u lekarza. Dlatego jeśli zauważysz u swojego dziecka krwawienie z ucha jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem.
 

Ciało obce w uch u dziecka

 

Małe dzieci mają  tendencję do umieszczania przedmiotów w różnych częściach swojego ciała. Najczęściej dzieci umieszczają obce przedmioty w przewodzie słuchowym. W przypadku, gdy maluch umieści w swoim uchu ciało obce, postaraj się je samodzielnie wyjąć używając pincety. Gdy jest to jednak niemożliwe, zawieź malca do szpitala, gdzie specjalista fachowo usunie przedmiot z ucha dziecka.


Jadąc do szpitala warto do ucha dziecka zakroplić kilka kropel oleju rycynowego lub kilka kropli oliwy z oliwek. Dzięki temu łatwiej będzie można usunąć ciało obce z ucha dziecka.