Szukaj

Karmienie piersią w miejscach publicznych

W ostatnim czasie karmienie piersią w miejscach publicznych staje się coraz bardziej powszechne. Jednak niektóre matki nie czują się w takiej sytuacji komfortowo i mają opory przed publicznym karmieniem. Oto kilka sposobów, jak sprawić by karmienie publiczne stało się bardziej intymne.

Podziel się
Kobieta karmiąca piersią

Jak sprawić by karmienie bobasa w miejscach publicznych było bardziej intymne?

  • Ubierz się właściwie
W odpowiednim ubraniu dużo łatwiej jest karmić maluszka w miejscu publicznym. Mając odpowiednie ubranie do karmienia bobasa w miejscach publicznych nie pokażesz ani kawałka skóry. Dobra do karmienia w miejscach publicznych jest bluzka na guziki, dzięki czemu możesz ją rozpiąć i odsłonić pierś, której powierzchnię zasłoni główka bobasa w czasie ssania.

  • Poćwicz przed lustrem karmienie
Ćwicząc przed lustrem karmienie możesz wypracować taką pozycję, aby była najbardziej komfortowa do karmienia piersią. Warto też poprosić męża by obserwował cię w czasie karmienia i podawał ewentualne wskazówki.

  • Zarzuć sobie na ramię kocyk lub szal
Zarzucając kocyk lub szal na ramię w czasie karmienia zasłonisz miejsca intymne, więc nie będą one widoczne dla innych. Musisz jednak zwrócić uwagę by całkowicie nie zakryć bobasa, aby maluszek mógł oddychać. Warto przysłaniać maluszka szalem wykonanym z materiału, który przepuszcza powietrze.

  • Noś dziecko w chuście
Karmiąc bobaska w miejscach publicznych warto nosić maluszka w chuście. W tym samym momencie  ma się wolne ręce i można wykonywać inne czynności i karmić bobaska. Co więcej chusta skutecznie zasłaniają piersi kobiety, a więc są niewidoczne w czasie karmienia.

  • Karm w spokojnym miejscu
Karmiąc bobasa w miejscu publicznym  znajdź  jakąś ławeczkę w bardziej intymnym miejscu, nieco oddalonym od ludzi. Warto na przykład wybrać ławeczkę lub fotel w księgarni. Kiedy karmisz bobaska odwróć się od ludzi, wtedy stworzysz bardziej intymną atmosferę.

  • Znajdź miejsca przeznaczone do karmienia
Decydując się na karmienie publiczne maluszka warto zorientować się gdzie znajdują się miejsca przeznaczone do tego celu. Wiele dużych sklepów, centrów handlowych, dworców i lotnisk  posiada miejsca przeznaczone do karmienia niemowląt. Często również w łazienkach są miejsca wydzielone specjalne dla matek karmiących dziecko.

  • Karm bobasa nim bardziej zgłodnieje
Nie warto czekać do ostatniej chwili nim bobas strasznie zgłodnieje. Kiedy bobas jest bardzo głodny zaczyna płakać przez co zwraca większą uwagę innych osób. Dlatego warto obserwować maluszka i kiedy tylko zauważymy oznaki głodu u maluszka musimy go jak najszybciej nakarmić.

  • Znaj swoje prawa
Wszystkie matki karmiące swoje dzieci powinny być świadome, że prawo zezwala na karmienie bobasów w miejscach publicznych, a odsłanianie piersi nie jest nieprzyzwoite.

  • Rób to co ci podpowiada natura
Jeśli przed karmieniem piersią w miejscach publicznych nie czujesz oporów, karm je nie zwracając uwagi na reakcje innych.