Szukaj

Jak ujędrnić ramiona?

Piękne, zadbane ciało jest dumą i marzeniem każdej kobiety. Aby zachować dobrą kondycję pielęgnujemy je przez cały rok. Szczególnie jednak zwracamy uwagę na nasz wygląd, gdy nadchodzą cieplejsze dni. W okresie letnim odsłaniamy najwięcej ciała, w tym nasze ramiona. Co zrobić, aby zawsze były piękne?

Podziel się
Jak ujędrnić ramiona?

Dlaczego skóra traci jędrność?

Skóra naszego ciała jest narażona  na wiotczenie i utratę jędrności. Przyczyną są zbyt rygorystyczne diety, które powodują zbyt szybką utratę wagi, mało aktywny tryb życia, brak ćwiczeń fizycznych wzmacniających mięśnie. Wraz z wiekiem skóra naszych ramion również traci na jakości. Zmniejsza się aktywność fibroblastów wskutek odwadniania tkanki. Fibroblasty są odpowiedzialne za syntezę włókien podporowych, takich jak elastyna i kolagen. Jakość tych włókien stopniowo się pogarsza, doprowadzając do ich zmniejszenia.

Co zrobić, by mieć jędrne ramiona?

Zadbane ramiona to nie tylko kwestia odpowiedniej diety. Oczywiście prawidłowa waga jest ważna, by nasze ramiona były zgrabne, ale co z ich jędrnością? Skóra ten okolicy ciała często jest sucha,  ma skłonności do wiotczenia, mogą też pojawiać się na niej grudki i wypryski (z powodu nieprawidłowego łuszczenia się naskórka). Z naturalnym wiotczeniem skóry możemy walczyć na kilka sposobów: poprzez odpowiednią pielęgnację skóry, ćwiczenia ujędrniające, a nawet przy pomocy zabiegów laserowych.

Pielęgnacja ramion od zewnątrz

Bardzo ważne jest nawilżanie ramion. Należy stosować kremy  nawilżające i ujędrniające. Zawierają one dużą zawartość kolagenu, oraz witaminę A, która reguluje złuszczanie naskórka i przyśpiesza jego regenerację.

Bardzo istotne są również peelingi, najlepiej te gruboziarniste, bądź mechaniczne. Zwykła sól kuchenna również znakomicie sprawdza się w tej roli.

Inne metody to stosowanie natrysków na zmianę ciepłą i zimną wodą, a także masaż szczotką pobudzający krążenie krwi.

Ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Ujędrnić ramiona można poprzez odpowiednie ćwiczenia aerobowe oraz ćwiczenia siłowe stymulujące mięśnie ramion. Oba treningi należy wykonywać naprzemiennie, pamiętając o regularności.

Trening aerobowy powinien trwać minimum 30 minut. Może to być jazda na rowerze,  bieganie, pływanie, czy aerobik. Możliwości jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Trening siłowy możemy wykonywać zarówno we własnym domu, jak i na siłowni. Skupiamy się głównie na bicepsach, tricepsach i przedramieniu. Najprostszym ćwiczeniem jest robienie częstych podnoszeń małymi ciężarkami. Sprawi to, że ramiona będą ładnie wyrzeźbione, wzmocnione i co najważniejsze – ujędrnione.

Zabiegi laserowe

Zabieg laserowy  działa wewnątrz na tkankę skórną. Polega na stymulacji kolagenu albo jego odtwarzaniu. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z głębokim, objętościowym podgrzaniem skóry. Jeśli zaś chodzi o odtwarzanie kolagenu – skóra jest uszkadzana punktowo, co zmusza organizm do wytworzenia nowej tkanki. Odbywa się to za pomocą zabiegów frakcyjnych. Zabieg laserowy jest krótki trwa od 30 minut do godziny czasu. Można go wykonywać na różnych partiach skóry, nie tylko na ramionach.

Autor:

Sylwia Sabala