Szukaj

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Każda z nas chce mieć smukłe i jędrne ramiona. Podaję tu kilka prostych ćwiczeń, które poprawią wygląd ramion. Jest to zestaw ćwiczeń, który nie zajmuje wiele czasu - wykonujemy je trzy razy w tygodniu.

Podziel się
Kobieta podnosząca hantle sxc.hu

Pierwsza zasada skuteczności tych ćwiczeń to teoria powtórzeń. Każde ćwiczenie powinno być powtórzone przynajmniej 5 razy. Jeżeli są wykonywane w seriach, to jedna powinna trwać minimum 30 sekund.

Kolejną zasadą jest użycie odpowiednich obciążników. Nie mogą być ani za ciężkie, ani za lekkie. Możemy użyć kilogramowych ciężarków lub butelek z wodą. Ciężar zależy od wytrzymałości naszych ramion, ale nie powinien być większy niż 1 kilogram. Ćwiczenia mają doprowadzić do pozbycia się tłuszczu na ramionach, a nie na wyrobieniu mięśni.

  1. Na rozgrzewkę: bierzemy obciążniki w dłonie i szybkim ruchem wyciągamy ręce na przemian przed siebie- boksujemy. 1 seria.
  2. Nogi ustawiamy w lekkim rozkroku, opuszczone ręce powoli podnosimy na wysokość ramion, chwilę przytrzymujemy i opuszczamy. Obciążniki cały czas są w dłoniach. Czynność powtarzamy.
  3. Wracamy do pozycji wyjściowej (nogi w rozkroku, ręce opuszczone wzdłuż ciała). Uginając ręce w łokciach, energicznie podnosimy ciężarki na wysokość barku i opuszczamy. Pamiętajmy o postawie, lekkie pochylenie do przodu i proste plecy.
  4. Dłonie z obciążnikami chowamy za głową. Wykonując energiczne ruchy rąk na przemian, kierujemy je ku górze (nie prostujemy). 1 seria.
  5. Stajemy w pozycji wyjściowej. Rozkładamy ręce i wykonujemy kółeczka. Przez 30 sekund do przodu, a potem do tyłu. Ważne, żeby ręce były szeroko rozłożone.

Droga do smukłych i pięknych ramion nie wiedze przez męczące treningi i litry potu wylanego na siłowni. Wystarczy kilka minut w domu i po kilku tygodniach będziemy cieszyć się z osiągniętych rezultatów. Tylko trzeba zacząć. Do dzieła!