Szukaj

Ćwiczenia na zgrabne uda

Płaski brzuch, zgrabne uda, smukła talia - wiele kobiet ma takie marzenie. Aktywny tryb życia, systematyczne ćwiczenia i dobrze skomponowana dieta pomogą w osiągnięciu tego celu.

Podziel się
Ćwicząca kobieta Fot. Ana Flavia / sxc.hu

Odsłoń nogi latem

Zbliża się wiosna, a co za tym idzie pora, kiedy zrzucimy z siebie ciepłe płaszcze, szaliki na rzecz sukienek i letnich ubrań. Aby wyglądać i czuć się dobrze w swojej skórze zadbany wygląd to podstawa. Dla wielu kobiet piękno to zgrabne i wyrzeźbione ciało. Szczególną uwagę przywiązują też do nóg. Co zrobić, by wyglądały tak, byśmy były z nich zadowolone?

Przyciągnij męskie spojrzenia

Za pomocą odpowiednio dobranego treningu jesteśmy w stanie wyrzeźbić konkretne partie naszego ciała. Jednak należy pamiętać, że same ćwiczenia nie przyniosą wspaniałych rezultatów. Aby wyszczuplić nogi trzeba też zastosować mądrze zbilansowaną dietę.

Jest wiele metod, aby mieć piękne, zgrabne uda. Prócz odpowiedniej diety i ćwiczeń nie zapomnijmy o ich pielęgnacji. Kremy nawilżające, ujędraniące, antycellulitowe i wyszczuplające, masaże oraz inne zabiegi kosmetyczne są naszymi przyjaciółmi w dążeniu do celu.

Jak mądrze ćwiczyć?

Aby mądrze rozpocząć batalię o zgrabne uda powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
  • Jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś regularnie, należy stoponiowo przywyczajać organizm do wysiłku i zwiększać intensywność treningu. Unikniesz wtedy nieprzyjemnych zakwasów, a nawet kontuzji.
  • Pamiętaj o regularności i konsekwencji! Trenuj najlepiej codziennie. Nawet najlepsze ćwiczenie, które nie będzie powtarzane regularnie nie przyniesie długotrwałych rezultatów.
  •  Nie oczekuj cudów po krótkim czasie.
  • Połącz ćwiczenia z dietą.

Połącz przyjemne z pożytecznym

Nie tylko ćwiczenia na siłowni, lub te wykonywane w domu pomagają wyrzeźbić piękne uda. Ciekawą alternatywą dla chcących poprawić swój wygląd są:
  • jazda na rowerze,
  • pływanie,
  • bieganie,
  • energiczny spacer ( np. z psem),
  • nordic walking,
  • skakanie na skakance.

Kilka ćwiczeń na zgrabne uda


Podnoszenie nóg

Stań prosto i chwyć się rękami za oparcie krzesła. Podnieś wysoko  wyprostowaną nogę do tyłu, na wysokość ok. 20 cm. Powoli opuszczaj nogę, ale nie stawiaj jej na podłodze. Nastepnie zmien nogę.  To ćwiczenie kształtuje tylną stronę ud.

Nożyce (15 nożyc w 1-2 partiach)

Połózż się na plecach i wykonuj tuż nad ziemią nożyce nogami. Ćwiczenie to  wymodeluje wewnętrzną stronę ud.

Przysiady

Stań w szerokim rozkroku, stopy skieruj  na zewnątrz pod kątem 45 stopni, a dłonie oparzyj na biodrach. Opuszczaj biodra w kierunku podłogi i uginaj nogi w kolanach. Wykonuj przysiady i pozostań w tej pozycji przez kilka sekund. Wraz z wdechem należy wyprostować nogi i powrócić do pozycji wyjściowej.

Przyciąganie nóg

Połóż się na plecach z rękami  ułożonymi wzdłuż tułowia. Powoli ciągnij lewą nogę jak najbliżej do piersi. Wytrzymaj chwilę w takiej pozycji i  powtórz ćwiczenie na drugą nogę.


Autor:

Sylwia Sabala