Szukaj

Ćwiczenia na boczki

Ponętna talia to marzenie niejednej kobiety. Uważana za wyznacznik idealnej sylwetki, często nie jest jednak doskonała. Piękna talia kryje się często pod warstwą „tłuszczyku”, dając efekt odwrotny do zamierzonego. Boczki są bowiem fragmentami tkanki tłuszczowej, które bardzo trudno jest zredukować.

Podziel się
Brzuch kobiety fotolia.pl

Ale nie ma co się załamywać – kilka prostych, systematycznych ćwiczeń i dobrze zbilansowana zdrowa dieta potrafią zdziałać cuda. Ćwiczenia na boczki to rodzaj wyszczuplających ćwiczeń. Oprócz likwidacji tzw. boczków korzystnie wpływają także na mięśnie brzucha, powodując że staje się on bardziej płaski. Jak przed każdymi ćwiczeniami, konieczne jest odpowiednie rozgrzanie organizmu i przygotowanie go na wysiłek.

Zestaw ćwiczeń na boczki

Skrętoskłony

Najpopularniejsze ćwiczenia „na boczki” to skrętoskłony. Żeby spalić tłuszcz, należy je wykonywać w miarę jak najszybciej.

Z ciężarkami

Stajemy w pozycji wyprostowanej w lekkim rozkroku. Jedną dłoń opieramy o kość biodrową, a w drugą chwytamy ciężarek. Ciągnąc rękę z ciężarkiem ku dołowi, wykonujemy skłon boczny. Każdy ze skłonów zaczynamy od pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy przez 10 minut - na każdą stronę.

Z obciążeniem

Siadamy okrakiem na stołku (może być krzesło, ale ważne by nie miało oparcia). Następnie uginamy ręce w łokciach i w takiej pozycji przytrzymujemy ciężarek o wadze ok. 20 kilogramów. W takiej pozycji przez 10 minut wykonujemy skręty całego tułowia.

Na leżąco

Kładziemy się na twardym podłożu – najlepiej na podłodze. Unosimy nogi wyżej i opieramy je (np. o łóżko).  Odrywając górną część ciała od podłogi zaplatamy ręce na klatce piersiowej („na krzyż”) i wykonujemy skręty. Zadanie powtarzamy przez 10 minut, co jakiś czas odpoczywając 30 s.

Skośne brzuszki

Kładziemy się na podłodze i uginamy nogi w kolanach. Ręce zaplatamy na karku i odrywając się z podłoża na przemian dotykamy łokciami kolan – prawy do lewego, lewy do prawego. Ćwiczenie powtarzamy przez 10 minut.

Przysiady

Pamiętane ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego przysiady również mogą stać się sprzymierzeńcem w walce z boczkami. Warto  zmieniać w trakcie ustawienie nóg . Raz trzymaj nogi bardzo blisko siebie, wręcz złączone, a innym razem szeroko – z palcami skierowanymi na zewnątrz.

Skakanka i hula-hop

Na pozór dziecięce zabawy, ale dają efekty gwarantowane. Kręcenie hula-hop na biodrach powoduje najszybsze spalanie tłuszczyku w tej partii ciała.
Również skakanka stanowi wspaniałą alternatywę dla nieco żmudnych ćwiczeń. Wprawia w ruch mięśnie całego ciała, a ponadto poprawia „wydajność” stawów.

Kluczem do sukcesu jest  szybkość i ilość powtórzeń, ale najważniejsze jednak jest to, żeby ćwiczenia były wykonywane regularnie i dokładnie. Codzienny kwadrans wykonywania kilku ćwiczeń sprawi, że talia stanie się wyraźnie smuklejsza. Należy jednak pamiętać także o ograniczeniu słodyczy i tłuszczów w swojej diecie, ponieważ wtedy „ćwiczenia mijają się z celem”.

Autor: Anna Polit