Szukaj

Brak miesiączki

Nie pojawienie się comiesięcznego okresu nie zawsze może oznaczać, że jesteś w ciąży. Oczywiste jest, że nie będzie to oznaczać ciąży zwłaszcza wtedy, gdy nie współżyjesz. Co stoi za tym, że okres nagle się nie pojawia? Gdzie szukać przyczyny?

Podziel się
Kobiety
Przyczyny braku miesiączki mogą być bardzo różne. Może się do tego stanu rzeczy przyczynić silny stres, zaburzenia odżywiania, jajniki policystyczne albo zaburzenia hormonalne. Także chemioterapia nowotworów albo leki hamujące czynność jajników, sprawiają że miesiączka się zatrzymuje.

Jeżeli należysz do grupy osób w przypadku, których przyczyną zaburzeń jest choroba podstawowa zgłoś się do lekarza  doświadczonego w leczeniu, tego typu zaburzeń w celu uzyskania pomocy.

Zanim udasz się do lekarza sama zastanów się dokładnie kiedy zaczęły pojawiać się problemy z miesiączką. Może być to związane z traumatycznymi dla Ciebie wydarzeniami, jak strata ukochanej osoby, ciężkie doświadczenie seksualne. Bardzo silny stres może być przyczyną zaburzeń albo zahamowań naturalnego rytmu kobiecego organizmu. Przeanalizuj na spokojnie wydarzenia, jakie Ci towarzyszyły od pewnego czasu, może się okazać że pomoc psychoterapeuty będzie tutaj niezbędna.

Nawet jeżeli krwawienie nie pojawia się u Ciebie przez kilka miesięcy z rzędu i nie ma uchwytnej przyczyny, niekoniecznie trzeba od razu sięgać po terapię hormonalną gdyż zdarza się, że leczy ona jedynie objawy a nie przyczyny.

W leczeniu zaburzeń miesiączkowych przydatne może okazać się ziołolecznictwo. Skonsultuj się ze swoim lekarzem i zapytaj o zastosowanie przewrotnika pospolitego czy bylicy pospolitej, rośliny te były znane już w starożytności.  Bylica pospolita działa bardzo silnie na ukrwienie narządów miednicy, dlatego napar z niej powinnaś stosować ostrożnie. Zaczynając od 2 filiżanek dziennie, kuracja taka powinna trwać od 3 do 4 miesięcy.

Ziołolecznictwo czyli rośliny lecznicze wspomagają i wzmacniają kobiece cechy organizmu i bardzo często są wykorzystywane w leczeniu zaburzeń miesiączkowych.