Szukaj

Płaski brzuch - jak zrzucić zbędne kilogramy?

Każda kobieta marzy o figurze modelki.... Nie każda otrzymuje ją od natury. Czasem trzeba o nią nieco powalczyć. Jeśli marzy ci się talia osy, przeczytaj jakie są nasze wskazówki, aby to osiągnąć! Dziś bowiem zrzucamy brzuszek!

Podziel się
Kolczyk w brzuchu kobiety Fot. Scott Snyder / sxc.hu

Uwaga na dietę!

Niektóre produkty mają tendencje do odkładania tłuszczyku w określonych partiach ciała. Jeśli chodzi o brzuch, szczególnie groźne są dla niego napoje gazowane, które powodują, że nasz brzuch wygląda na większy niż jest w rzeczywistości. Powodują one wzdęcia, "napuszając" nasz brzuch. Ponadto, szkodliwe są wszelkiego rodzaju tłuszcze i cukry zawarte w słodyczach i smażonych potrawach. Dania, które zalecają dietetycy to te przygotowane z chudego mięsa, ryb i świeżych warzyw. Pamiętajmy jednak, aby wszystkie te składniki przygotowywać w zdrowy sposób, a więc ograniczając tłuszcz.

Starajmy się je gotować lub piec, a nie smażyć. W trakcie jedzenia pamiętajmy o tym, aby pomóc naszemu organizmowi. W tym celu jedzmy powoli, bez pośpiechu, w małych porcjach. Każdy kęs powinniśmy przegryzać kilkakrotnie przed połknięciem. Dzięki temu rozdrabniamy jedzenie, ułatwiając zadanie naszemu systemowi trawiennemu, a ponadto- nasz mózg otrzymuje sygnał o przyjmowaniu pokarmu. Im dłużej żujemy, tym bardziej go oszukujemy.

Dzięki temu, szybciej pozbywamy się uczucia głodu, przy mniejszych ilościach spożytego jedzenia. odobny efekt otrzymujemy dzięki wypiciu szklanki wody pół godziny przed posiłkiem. Woda przepływająca przez nasz system trawienny wysyła sygnały do mózgu o przyjęciu jakiejś formy pożywienia, tym samym- mózg pozbywa się uczucia głodu, a my przystępując do właściwego posiłku, zjadamy go w mniejszych ilościach.

Odpowiedni trening

Sama dieta nie wystarczy do tego, aby osiągnąć efekt płaskiego brzucha. Konieczne są także ćwiczenia. Ważne jest to, aby były regularne, gdyż tylko wtedy dochodzi do spalania kalorii. Nie liczy się to, jak intensywnie ćwiczymy, ale to,jak regularne są nasze treningi. Im intensywniejszy trening, tym bardziej pracujemy nad mięśniami, co prowadzi do tego, że nasz brzuch nie jest wcale szczuplejszy.

Po prostu tłuszcz zamienia się w mięśnie. Aby jednak odchudzić nasz brzuch, musimy ćwiczyć łagodnie, ale codziennie (lub przynajmniej 2-3 razy w tygodniu) minimum po 40 minut. Tym sposobem nagromadzony nadmiar kalorii zamienia się w energię. Należy pamiętać o tym, że podczas pierwszych 20 minut ćwiczeń nie zużywamy wcale nadmiaru kalorii, a jesteśmy "napędzani" bieżącymi zapasami. Dopiero po tym czasie nasz organizm sięga po dodatkowe pokłady energii ( ukryte w naszych "boczkach").

Postaw na relaks!

Niektórzy twierdzą, że brzuch jest naszym "drugim mózgiem". Niewątpliwie, nie da się ukryć, że często stres i problemy emocjonalne dają się odczuć właśnie poprzez dysfunkcję tego organu. Zaparcia wywołane nerwowymi sytuacjami lub wręcz odwrotnie- biegunka spowodowana nadmiernym stresem. Wszystkie te "wahania nastrojów" naszego układu pokarmowego nie sprzyjają jakości naszego ciała. Z reguły powodują tycie lub nagłe i gwałtowne chudnięcie, które z kolei także zostawia na ciele ślady- rozstępy i obwisające fragmenty skóry. Dlatego, aby zadbać o nasze ciało, zadbajmy również o naszą psychikę. Być może dobrym rozwiązaniem jest joga, która łączy zarówno ćwiczenia fizyczne jak i relaks psychiczny.

Co więcej, nie bójmy się czasem przyznać do tego, że nie radzimy sobie z pewnymi sprawami i potrzebujemy pomocy specjalisty lub spróbujmy na początek przyjmowac łagodne leki uspokajające. Na pewno wpłyną w pewnym stopniu pozytywnie na nasze samopoczucie, a może okazać się, że będą też kluczem do poprawy stanu naszego układu pokarmowego.

Opracowała:

Karolina Podlasek