Szukaj

Kobieta a niewierność

Badania pokazały, że 80% kobiet wierzy w wierność małżeńską. Kobiety wykazały tylko nieco większą tolerancję do „skoków w bok” aniżeli panowie. Nie oznacza to oczywiście, że deklarowanie takich poglądów oznacza, że prawie każdy z nas jest wierny. Jak zatem jest z wiernością?

Podziel się
Organy ciała
Ankiety przeprowadzane anonimowo wskazują, że większość małżonków nie łamie danego słowa. Mniej niż jedna trzecia zamężnych kobiet przyznaje się do związków pozamałżeńskich, a tylko 1 na 500 ujawnia, że miała więcej niż jednego kochanka.

Istnieje wiele powodów dla których kobiety są niewierne i zdradzają swoich stałych partnerów. Najczęściej powodem jest brak ciepła i czułości ze strony partnera, nieporozumienia i niemożność znalezienia wspólnego języka. Dużo rzadziej kobiety zdradzają dla samego seksu, zazwyczaj ma to głębsze podłoże. Zdrady na ogół niszczą małżeństwo, gdyż nawet jeśli początkowo wydawały się beztroską zabawą to i tak pozostawiają ślad na psychice. Romans może pomóc poczuć się kobiecie atrakcyjną, kochaną, pożądaną. Jest emocjonującym przeżyciem - może dlatego, że obiekt którego pragniemy jest zakazany. Nie wolno zapominać, że to może okazać się równie bolesne co atrakcyjne. Romans nie jest rozwiązaniem naszych problemów w związku bo z czasem powoduje, że jest ich coraz więcej.

Kiedy niewierny jest partner kobieta czuje się odrzucona i nieatrakcyjna, a rana wynikająca z odrzucenia jest zazwyczaj porażająca. Kobieta zadaje sobie setki pytań pt. Co ma tamta kobieta czego ja nie posiadam? Czasami zdradzona kobieta z żądzy zemsty stara znaleźć sobie kochanka co i tak nie przynosi ukojenia. Nawet kiedy romans partnera dobiega końca i dochodzi do porozumienia, mogą minąć lata zanim oszukana osoba przebaczy i zapomniy. Romans bez względu na to czy zdradza kobieta czy mężczyzna, dla partnera zawsze jest ogromną traumą.

Czasem romans może być zastrzykiem wzmacniającym ego. Kiedy mąż nie okazuje zainteresowania i nie chce uprawiać z seksu, niewierność może przywrócić wiarę w siebie. Tylko dobrze jest zastanowić się czy takie rozwiązanie przyniesie „ulgę” i rozwiąże problem? Czy nie lepiej zdobyć się na szczerą rozmowę, a jeśli to nie pomoże spróbować przekonać partnera do udania się do specjalisty. Terapia dla par bardzo często ułatwia przebrnięcie przez życiowe zakręty.

Potrzeba wielokrotnych romansów może oznaczać, że czegoś nam brakuje. Czasami może okazać się, że są one wynikiem zaburzeń. W skrajnych przypadkach zdrada małżeńska może być wynikiem uzależnienia od seksu, a to oznacza że niezwłocznie należy szukać pomocy u specjalisty seksuologa.