Szukaj

Seks analny a Kobieta

Wiele kobiet ma obiekcje w kwestii uprawiania seksu analnego. Nie czują się na to gotowe, mają uprzedzenia natury religijnej bądź czysto fizjologicznej. Jak to  jest z seksem analnym - czy warto się do niego przekonać?

Podziel się
Kobieta
Przede wszystkim wszystko powinno zależeć od twojej chęci oraz ochoty. Jeżeli nie jesteś przekonana, nie powinnaś na siłę decydować się na ten rodzaj stosunku. Seks powinien być przyjemnością i radością dla obojga partnerów, a Twój mężczyzna powinien to uszanować.

Seks analny 

Seks analny polega na stymulacji okolic odbytu lub samego odbytu partnerki. Można tego dokonać przy pomocy penisa, wibratora bądź palców. Okolice odbytu są silnie unerwione, dlatego u niektórych osób stanowią najwrażliwszą strefę erogenną. Zdarza się, że kiedy mężczyzna zbyt mocno stymuluje swoją partnerkę, odczuwa ona ból. Dlatego pomocne przy tego rodzaju pieszczotach mogą być żele - zapewnią one właściwe nawilżenie.

Warto wiedzieć...

  • Należy mieć świadomość, że ze względu na większe unerwienie okolic odbytu, istnieje większe ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Tarcie jakie jest wykonywane podczas penetracji może podrażnić mocno ukrwione ścianki odbytu. Dlatego bardzo dobrze jest korzystać z dodatkowych żeli, a także prezerwatywy.
  • Z badan przeprowadzonych przez seksuologów wynika, że młodsze kobiety decydują się dużo częściej na ten rodzaj współżycia. Ponad 8% kobiet w grupie wiekowej od 18 do 24 lat, uprawiało seks analny w ciągu ostatniego roku. 
  • Seks analny jest surowo zabroniony w krajach Islamskich. Uważany jest za grzech, który obwieścił prorok Mahomet i to zarówno w przypadku par heteroseksualnych, jak i homoseksualnych. W Judaizmie jest to grzech w przypadku homoseksualistów, co do par heteroseksualnych zdania są rozbierzne.