Szukaj

Podniecenie u kobiety - jak je rozbudzić?

Kiedy mamy jednego partnera od wielu lat lub kiedy dotyczy nas długotrwała wstrzemięźliwość seksualna, może wydawać się, że nasze życie erotyczne jest bardzo statyczne. Jednak na przestrzeni lat nasze upodobania oraz potrzeby co do seksu bardzo się zmieniają. Zatem jak odnaleźć właściwą drogę do satysfakcji? Oraz jak rozbudzić kobiece potrzeby?

Podziel się
Kobieta w bieliźnie
Popęd seksualny kobiety narasta i maleje, jest to spowodowane chociażby cyklem miesiączkowym czy procesem starzenia się. Nastawienie do spraw seksu od wprowadzenia pigułki antykoncepcyjnej stało się bardziej liberalne. Seks nie jest już całkowicie prywatną strefą życia, gdyż  bardzo często jego temat poruszany jest w debacie publicznej, a poza tym jego obecność bardzo mocno zaznaczona jest w świecie filmu czy telewizji. 

Zatem mając tak dużą swobodę w tej strefie naszego życia zastanówmy się, co najlepiej oddziałuje na kobiety? To pytanie stawia sobie nie jeden mężczyzna, a i sama kobieta pragnie uświadomić sobie własne potrzeby. Czasem wystarczy namiętny pocałunek albo sama myśl o całowaniu się sprawia, że jesteś gotowa do stosunku. Jednym z najczęstszych problemów par jest nie dość długa gra wstępna, która sprawia że kobieta nie jest wystarczająco pobudzona seksualnie. Dlatego zacznijmy od pocałunków. Całus w  usta czy inną dowolną część ciała wydają się oczywistym punktem wyjścia. Każdy z nas ma bowiem takie miejsca na ciele w  które lubi być całowany - zazwyczaj jest to szyja lub brzuch. Ważne aby mówić swojemu partnerowi o tym co naprawdę sprawia nam przyjemność.  

Inną bardzo istotną częścią gry wstępnej jest dotyk. Partnerzy seksualni powinni chętnie zadowalać się nawzajem, dlatego postaraj się zrozumieć własne potrzeby ale także pokazać partnerowi co sprawia Ci przyjemność. Ręce błądzące po waszym ciele mogą być bardzo przyjemnym doświadczeniem.

Jednym z najbardziej widocznych objawów tego, że już jesteś gotowa do odbycia stosunku,  jest wilgotność Twojej pochwy. W momencie dużego podniecenia staje się ona jeszcze bardziej nawilżona niż zwykle i zapewnia śliskość niezbędną do odbycia stosunku. Poza tym twardnieją Ci sutki, serce zaczyna szybciej bić, a oddech jest przyśpieszony.

Najważniejsze co możesz zrobić dla ubogacenia swojego życia erotycznego to pracować nad komunikacją między Tobą, a Twoim partnerem. Staraj się otwarcie mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. 

Oczywiście romantyczny nastrój, poczucie bezpieczeństwa i zaufania to także rzeczy, które składają się na to by seks był radością i dawał satysfakcje.