Szukaj

Męski orgazm

Dla mężczyzny prawie każdy stosunek seksualny kończy się orgazmem. Wynika to zapewne z tego, że mężczyzna szczytuje w sposób bardziej fizjologiczny tzn. poprzez wytrysk nasienia. Nie oznacza to jednak, iż panowie przeżywają orgazm mniej intensywnie niż kobieta.

Podziel się
Męzczyzna
Męski orgazm, jak już wcześniej zostało wspomniane, polega na wytrysku nasienia na zewnątrz, podczas maksymalnego podniecenia. Następuje to po fazie tzw. plateau czyli momencie, gdy mężczyzna czuje, że zaraz dojdzie do ejakulacji. Podczas fazy plateau jądra mężczyzny unoszą się lekko ku górze i napinają. Wiele par opiera na fazie plateau antykoncepcję. Panowie wiedząc, że za chwilę dojdzie do wytrysku wysuwają członka z pochwy, i w ten sposób zabezpieczają partnerkę przed nieplanowaną ciążą.

Co dzieje się z mężczyzną przeżywającym orgazm?


  • Zwiększa się jego tętno,
  • Oddech zostaje przyśpieszony,
  • Powiększają się jądra,
  • Zdarza się, że mężczyźni słyszą szum w uszach,
  • Zmienia się dynamika skurczu mięśni: na twarzy może pojawić się nieprzyjemny grymas.

Kiedy mężczyzna przestanie już odczuwać przyjemność z orgazmu jego członek gwałtownie wiotczeje. Zawsze po zaspokojeniu własnych potrzeb seksualnych mężczyzna nie jest wstanie dalej współżyć. Wynika to z osłabienia reakcji seksualnych. Panowie w przeciwieństwie do kobiet potrzebują czasu by znowu odbyć stosunek, zazwyczaj od 10 do 15 minut. Ponadto mężczyzna bezpośrednio po orgazmie dużo intensywniej odczuwa własne potrzeby, dlatego może od razu zasnąć lub mieć ochotę na papierosa.

Czy można kontrolować męski orgazm?


Istnieją sposoby na to by mężczyzna mógł opóźnić wytrysk. Jednym z rozwiązań jest ćwiczenie mięśni Kegla. Ćwiczenie polega na kurczeniu i rozkurczaniu mięśni, jakie odpowiadają za trzymanie moczu. Regularne ćwiczenie dają ogromne efekty i przedłuża długość trwania stosunków seksualnych.

Innym sposobem o takiej samej skuteczności, jest wyciągnięcie członka z pochwy tuż przed tym, gdy mężczyzna czuje, że zbliża się orgazm. Należy wyciągnąć penis i przez kilka sekund się nie poruszać, aż do momentu gdy zejdzie napięcie. Po tej chwili można kontynuować współżycie. Pozwoli nam to dłużej odczuwać rozkosz.