Szukaj

Liszajec u dziecka

Liszajec jest uznawany za bakteryjne zapalenie skóry, które najczęściej wywołane jest przez gronkowce. Liszajec może występować u ludzi w każdym wieku, jednak dzieci należą do grupy osób szczególnie narażonych na jego wystąpienie.

Podziel się
Leżące dziecko
Bakterie gronkowca żyją w naszej skórze niemal przez cały czas. Dopiero na skutek osłabienia odporności organizmu może wzrosnąć ich aktywność. Co więcej stosowanie antybiotyków lub antyseptycznych środków może przyczynić się do powstania odpornych szczepów.

Zakażenie gronkowcem powoduje powstanie dużych pęcherzy , które pękają. Powstała rana pokrywa się żółtobrązowym strupem. Najczęściej występuje w okolicach twarzy i co gorsza można się nim łatwo i szybko zarazić.

Jak postępować w przypadku wystąpienia liszajca u dziecka?


  • Pamiętaj, że jeśli zauważysz u swojego dziecka szybko rozprzestrzeniająca się wysypkę warto skontaktować się z lekarzem, aby w razie konieczności móc zastosować odpowiednia terapię antybiotykową.
  • Kiedy twoją pociechę męczy uciążliwa wysypka domagaj się, by lekarz pobrał wymaz. Co więcej warto rozważyć stosowanie leków homeopatycznych Nosade, aż do momentu zauważalnej poprawy.

  • Poprawę stanu skóry dziecka można osiągnąć przez podawanie mu witamin i minerałów. Powinny być one podawane z posiłkami przez cały tydzień.

  • Kiedy twoje dziecko cierpi na liszajec pamiętaj, że jest on bardzo zakaźny w związku z tym należy zwrócić szczególną uwagę na higienę ciała dziecka. W tym celu do zakażonych okolic trzeba używać osobnego ręcznika.

  • Kiedy twoja pociecha jest zakażona liszajcem zrezygnuj także z posyłania jej do szkoły, aż do momentu całkowitego wyleczenia.