Szukaj

Grzybica międzypalcowa stóp u dziecka

Grzybica międzypalcowa stóp u dziecka objawia się zaczerwienieniem między palcami. Na skutek grzybów przestrzenie między palcami u nóg są czerwone i się łuszczą. Powoduje to podrażnienie i pieczenie stóp. Za rozwój grzybicy międzypalcowej u dziecka odpowiedzialne są grzyby.

Podziel się
Dziecięce stopy
Grzybicą mędzypalcową stóp można łatwo się zarazić. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza korzystając z publicznych basenów i przebieralniach. Są to wielkie skupiska ludzi,a więc i wielkie skupiska różnego rodzaju chorób zakaźnych.


Chcąc uchronić się przed grzybicą międzypalcową stóp należy;
  • dbać o prawidłową higienę stóp naszych dzieci.
  • dbać o to by stopy naszej pociechy były zawsze suche
  • używać talku do stóp

Jak pokonać grzybicę stóp u dziecka?


Walcząc z grzybicą stóp u dziecka warto pozwolić maluszkowi jak najwięcej czasu spędzać boso. Należy mieć jednak świadomość, że grzybica jest chorobą zakaźną i maluch może nią zarazić pozostałych członków rodziny.

W przypadku grzybicy stóp u dziecka kojące działanie ma olejek z drzewa herbacianego. Stężonym olejkiem należy wysmarować stopy dziecka, a kolejno wysuszyć je suszarką.

Czosnek, ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze, bywa również wykorzystywany do walki z grzybicą stóp u dziecka. Miejsca objęte zmianami grzybiczymi należy smarować rozgniecionym czosnkiem. Czosnek należy pozostawić na stopach przez około 20 minut. W podobny sposób stosuje się maść z nagietka lekarskiego.

Również pomocny w leczeniu grzybicy stóp u dziecka jest ekstrakt z grejpruta, który powinno się stosować dwa razy dziennie przez co najmniej tydzień.

W przypadku dzieci należy unikać stosowanie preparatów bakteriobójczych. Zbyt długie i częste  ich stosowanie prowadzi do powstania opornych szczepów grzybów, które są niezwykle trudne do usunięcia.