Szukaj

Jak zaplanować dziewczynkę?

Chromosomy jest to zbiór genów, które wpływają na rozwój dziecka. Ludzie posiadają po 46 chromosomów ustawionych w 23 parach. Niewłaściwa kombinacja genów powoduje wady genetyczne u dzieci. Te chromosomy są również odpowiedzialne za płeć dziecka. Plemniki i komórka jajowa zawierają właśnie po 23 chromosomy, aby powstało dziecko musi dojść do ich połączenia.

Podziel się
Ojciec podnoszący córkę
Podczas zapłodnienia w momencie połączenia plemnika z komórką jajową dochodzi do kombinacji chromosomów płciowych. Aby powstała dziewczynka komórkę jajową, która ma zawsze chromosom X musi zostać zapłodniona przez plemnik z chromosomem żeńskim X. Wydaje się to skomplikowane i skoro czytasz ten artykuł pewnie zastanawiasz się czy jest możliwe aby wpłynąć na ten proces? Jak sprawić żeby zapłodnić córkę?

Istnieje kilka odpowiedzi na te pytania. Jednak żadna z nich nie daje całkowitej pewności na temat skuteczności metod dla poczęcia dziewczynki. Skoro już tyle było mówienie o zapłodnieniu to zaczniemy od pierwszej metody jaką jest ustalenia daty waszego współżycia. Ta metoda może okazać się skuteczne jedynie w przypadku regularnych cykli miesięcznych przyszłej mamy. Aby urodzić dziewczynkę należy współżyć od 2 do 3 dni przed owulacją. Ta teoria jest związana z wytrzymałością plemników z chromosomem żeńskim. Oprócz ich wytrwałości mają jeszcze jedną zaletę żyją dłużej niż plemniki z chromosomem męskim Y. Współżycie przed owulacją sprawi, że plemniki męskie zdążą obumrzeć i zwiększy się szansa na dotarcie do komórki jajowej plemników żeńskich.

Zanim zaczniesz planować zajście w ciąże warto wcześniej poobserwować swoje ciało, aby dokładnie wiedzieć w jakim dniu wypada twoja owulacja. Jeżeli nigdy nie zwracałaś na to uwagi a chcesz począć dziecko w tym momencie możesz zakupić w aptece testy owulacyjne, które pomogą ci w wyznaczeniu dnia jajeczkowania. Może okazać się to pomocne przy planowaniu płci.

Kolejną metodą jest stosowanie odpowiedniej diety. W przypadku chęci zapłonienia dziewczynki dieta taka powinna być bogata w magnez. Planując dziecko zastosuj ją dość wcześnie. Najlepiej  ok 6 miesięcy przed. Gdy to jest niemożliwe to nie później niż 6 tygodni przed owulacją. Pokarmy, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę to produkty mleczne, jaja, orzechy, soja, zielone warzywa liściaste i świeże soki owocowe.

Należy przy planowaniu płci pamiętać, że plemniki z chromosomem żeńskim wolą środowisko kwaśne. Stworzenie w pochwie takiego środowiska może spowodować lepsze warunki do poczęcia córki. Możesz to zrobić na pól godziny przed planowanym współżyciem, jednak pamiętaj o wcześniejszym skonsultowaniu tej metody z lekarzem, który może zalecić ci pewne środki do stworzenia kwaśnego środowiska.

Oprócz tych metod możesz spotkać się również z metodami naukowymi. Jednak bardziej one ingerują w organizm ludzki i nie wszyscy pod względem etycznym z tym się zgadzają. Można dokonać zapłodnienia metodą in vitro i pobrać komórki rozwijającego się embrionu w celu ustalenia jakie zawierają one chromosomy. W niektórych przypadkach wykonuje się metodę sortowania plemników. Metody naukowe nie we wszystkich krajach są jednak popierane, a w niektórych wręcz zabronione. Wiąże się to z obawą zaburzenia naturalnej równowagi pomiędzy płciami.

Zanim zdecydujesz się na próbę zaplanowani płci zastanów się czy aż tak bardzo tego pragniesz, Czasem twoje oczekiwania mogą okazać się złudne i poczujesz wielkie rozczarowanie kiedy jednak  metody zawiodą. Pamiętaj o tym, że nie dają one stu procentowej skuteczności.