Szukaj

Jak spłodzić dziewczynkę?

Często rodzice chcący mieć dziecko mówią, że płeć nie jest dla nich istotna, ważne tylko aby było ono zdrowe. Jednak nie oszukujmy się, że nasze sympatie do jednej z płci są większe. Mężczyzna chciałby mieć potomka, kobieta zaś córeczkę. Czy istnieje taka możliwość żeby móc wpłynąć na płeć dziecka podczas zapłodnienia?

Podziel się
Ojciec z córkami

Zawsze chciałam mieć córkę

Masz już pewnie jakieś wyobrażenie na temat tego jak mogłoby wyglądać twoje dziecko. I na pewno, albo przede wszystkim jakiej powinno być płci. W niektórych przypadkach po zastosowaniu odpowiednich metod można sprawić aby twoje marzenie się spełniło. Chcecie mieć dziewczynkę? To postarajcie się zrobić wszystko żeby móc swój cel osiągnąć.

Jednak nie powinniście się nastawić, że ci się od razu uda, gdyż metody planowani płci nie są do końca skuteczne. Czasami nawet jak uzyskasz pożądany efekt, nigdy się nie dowiesz czy to była twoja zasługa czy tylko przypadek.

Istnieje wiele metod naturalnego planowania płci. W tym artykule znajdziesz najpopularniejsze oraz metody i zarazem największym odsetkiem sprawdzalności. Możesz wybrać, która ci się najbardziej podoba lub zastosować wszystkie jednocześnie. Kto wie może ci się uda zaplanować córeczkę.

Jak z punktu genetycznego wygląda zapłonienie i planowanie płci?

Na początku trochę teorii z genetyki, która rozjaśni ci sprawę jak powstaje pleć dziecka. Wszystko jest uzależnione od kombinacji chromosomów, czy zbioru genów. Dokładniej mówiąc od jednego  chromosomu płciowego. Komórka jajowa posiada 23 chromosomy, tyle samo ma też plemnik, żeby powstał człowiek potrzebujemy ich 46. W przypadku determinowania płci najważniejszą role pełni plemnik. To od niego zależy czy powstanie chłopiec czy dziewczynka.

Komórka jajowa zawsze posiada chromosom X, plemnik natomiast albo chromosom X(żeński) albo Y(męski).

Jak więc sprawić żeby do komórki jajowej dotarł plemnik z chromosomem żeńskim?

Jedną z popularniejszy metod, która może to sprawić jest współżycie seksualne w odpowiednim dniu cyklu.

Podczas kobiecego cyklu menstruacyjnego w czasie owulacji uwalniana zostaje komórka jajowa i jest ona zdolna do zapłodnienia od 12 do 24 godzin. Spośród milionów plemników, które dostają się do pochwy w czasie wytrysku tylko jednemu udaje się zapłodnić komórkę jajową, reszta natomiast obumiera. W takim momencie jest ważne jaki to będzie plemnik żeński czy męski. Aby sprawić żeby wygrał żeński, skoro chcesz mieć córkę, musisz współżyć z partnerem 3 dni przed owulacją. Dlaczego? Bo plemniki żeńskie są dużo bardziej odporne i żyją dłużej. Jeżeli zaczniecie sypiać przed owulacją w momencie uwolnienia komórki jajowej plemniki z męskim chromosomem obumrą, zaś z żeńskim dostaną szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze.

W wypadku takiej metody ważne jest aby cykle menstruacyjne kobiety były regularne i ważna jest znajomość własnego organizmu. Na pewno ta metoda będzie skuteczniejsza kiedy będziesz umiała dokładnie wyznaczyć moment owulacji. To jednak wiąże się z obserwacjami własnego ciała przez dłuższy okres. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat przeczytaj nasz artykuł na temat objawów owulacji i wyznaczaniu dni płodnych.

Jeżeli chcesz wesprzeć powyższą metodę i postarać żeby stała się ona skuteczniejsza możesz odpowiednio przygotować swoje środowisko w pochwie na bardziej kwaśne, które sprzyja plemnikom żeńskim. Poproś lekarza, aby doradził ci jak możesz to zrobić i za pomocą jakich bezpiecznych środków.

Również stosowanie odpowiedniej diety, która sprzyja planowaniu dziewczynki może dopełnić te dwie  metody. Będziesz musiała kilka miesięcy wcześniej wzbogacić swoje posiłki w produkty mleczne, soje, orzechy, jaja, świeże owoce czy warzywa liściaste, czyli jednym słowem zawierające dużo magnezu i wapnia.

Istnieją również metody laboratoryjne, które polegają na wyodrębnieniu plemników żeńskich za pomocą centygrafu, który odwirowuje żywe plemniki. Metoda tak oprócz tego, ze jest bardzo kosztowna to w niektórych środowiskach oraz państwach jest zabroniona. Jest ona natomiast stosowana w nagłych wypadkach, kiedy okazuje się, że dziecko może być obciążone genetycznie.

Wszystkie opisane w tym artykule metody mogą pomóc ci w poczęciu dziewczynki. Jednak jak już było to wyżej nadmienione nie są one do końca skuteczne, dlatego może to spowodować twoje rozczarowanie w przypadku niepowodzenia.