Szukaj

Tenis - sport dla każdego?

W ostatnich latach obserwuje się stopniowe przenikanie sportu do życia codziennego. Można powiedzieć: „Nareszcie!”. Aktywność fizyczna, tak szeroko propagowana teraz w mediach, wpływa nie tylko na poprawę naszego samopoczucia, ale w dużej mierze odpowiada za stan naszego zdrowia.

Podziel się
Tenis Fot. Petr Kratochvil / publicdomainpictures.net

„Biały sport”, bo tak bywa nazywa się ta dyscyplina, mimo że modna jest za granicą, wciąż nie cieszy się w Polsce tak dużą popularnością jak w innych krajach. Zaściankowo gra uważana jest za rozrywkę dla „bogaczy”.  A jest wręcz odwrotnie – tenis to sport dla każdego i niemal z dnia na dzień staje się coraz bardziej masową formą rekreacji i spędzania wolnego czasu.

Dla każdego tenis?

Tak, niezależnie od wieku, płci i poziomu sprawności fizycznej! Może być uprawiany nawet przez dzieci w wieku przedszkolnym. Górna granica wieku też nie jest określona. Także ograniczona sprawność lub nawet kalectwo nie stanowi przeszkody dla spędzania czasu wolnego z  rakietą (istnieje bowiem odmiana tenisa w wersji na wózkach inwalidzkich) W tenisa można grać z przyjaciółmi i rodziną, z młodszymi i starszymi, we dwójkę i we czwórkę oraz  w grupie - podczas lekcji tenisa. Na dodatek jest to sport „całoroczny”, więc można w niego grać zarówno w hali jak i na zewnątrz.

Dodatkowym atutem jest duża elastyczność sportu, gdyż jeśli chodzi o terminy,  nie ogranicza nas praktycznie nic  - wystarczy 1 partner.

Zalety gry w tenisa

  • niesamowita okazja do odkrycia swoich mocnych stron,
  • zaspokojenie potrzeby kontaktów społecznych,
  • motywacja do działania po serii osiągnięć sportowych,
  • poprawa kondycji zdrowia i sprawności fizycznej,
  • równowaga pomiędzy doznawaniem napięć emocjonalnych oraz relaksu,
  • możliwość samopoznania, doświadczania siebie samego,
  • okazja do odreagowania stresów życia codziennego.

Towarzyski charakter

Mieszanka wspaniałej zabawy, wysiłku fizycznego i zdrowej rywalizacji kusi rzeczywiście znajduje sobie coraz więcej fanów i zwolenników.

Autor: Anna Polit