Szukaj

Jakie sporty warto uprawiać latem?

Lato to czas, który zdecydowanie sprzyja uprawianiu sportów. Istnieje wiele dyscyplin, które będziemy mogli uprawiać gdziekolwiek się znajdziemy. Najlepsze będą te dyscypliny, które można uprawiać na świeżym powietrzu, ponieważ w ten sposób będziemy mogli korzystać z uroków letniej aury.

Podziel się
Mężczyzna łowiący ryby Fot. Jon Sullivan / public-domain-photos.com

Jaki sport wybrać?

Bardzo dobrym pomysłem będzie pływanie, ponieważ nie dość, że możemy fajnie spędzić czas nad morzem, czy jeziorem to jeszcze możesz wzmocnić swój kręgosłup. Dzięki pływaniu osoby z problemami kręgosłupa mogą wzmocnić mięśnie i zmniejszyć ból kręgosłupa. Pływanie poprawia ogólny stan zdrowia, dzięki pływaniu możesz dotlenić swój organizm oraz usprawnić krążenie. Ta dyscyplina sportu uprawiana systematycznie poprawia pracę płuc i serca oraz usprawnia przemianę materii.

Nurkowanie to idealny sport dla osób, które bardzo dobrze czują się wodzie i przede wszystkim potrafią pływać. W przypadku nurkowania istnieje jednak kilka przeciwwskazań zdrowotnych związanych przede wszystkim z problemami z sercem lub chronicznym katarem. Jest to sport drogi ale wrażenia z nim związane na pewno są niezapomniane. Przed podjęciem próby nurkowania należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Tenis ziemny to także idealny sport na lato, pomoże nam w utrzymaniu pięknej sylwetki oraz poprawi naszą kondycję. Najlepiej będzie gdy naszą przygodę z tenisem ziemnym rozpoczniemy od lekcji z instruktorem, który udzieli nam niezbędnych porad. Bardzo ważne jest, aby wyposażyć się w odpowiednie buty oraz rakietę.

W sytuacji gdy wybieramy się na letni wypoczynek nad morze to dobrym pomysłem będzie siatkówka plażowa. Gra w siatkówkę plażową rozwija mięśnie całego ciała oraz pomaga budować masę kostna, zwiększa również wydolność organizmu oraz poprawia ogólną kondycję. Sport ten pozwala nam zgubić zbędne kilogramy i uczy pracy w zespole.

Kolejną dyscypliną, która związana jest z letnim plażowaniem jest windsurfing. Jest to sport, który na pewno dostarczy nam wielu emocji. Najlepiej będzie jak zapiszemy się do szkoły windsurfingu dzięki której poznamy tajniki tej dyscypliny. Najwięcej trudności na początku może przysporzyć samo utrzymanie równowagi na desce. Nie jest to sport łatwy, ale w okresie letnim na pewno warto spróbować.

Latem gdy jesteśmy nad jeziorem możemy pokusić się o kajakarstwo, jest to bardzo dobra forma aktywności fizycznej, ponieważ nie tylko wzmacniamy mięśnie ramion i grzbietu ale również obcujemy z przyrodą. W sytuacji gdy wolimy coś bardziej stabilnego niż kajak, ponieważ boimy się wywrotki to wybierzmy rower wodny, który wzmocni mięśnie naszych nóg.

Wycieczki rowerowe to również doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu latem. Codzienna jazda na rowerze doskonale modeluje nasze ciało, w ciągu godziny może również spalić sporo kalorii a dokładniej od 300 do 600.

Pamiętajmy o tym, żeby nie tylko latem uprawiać sport, ale przez cały rok, ponieważ doskonale wpłynie to na nasze zdrowie oraz ogólne samopoczucie.

Autor:

Agnieszka Puszcz