Szukaj

Maseczyki do cery naczynkowej

Cera naczyniowa wymaga więcej uwagi i delikatnej pielęgnacji niż inne rodzaje cery. Ponieważ jest bardzo wrażliwa wszystkie zabiegi muszą być bardzo staranne, zarówno używanie kremów na dzień i na noc, jak i peelingi oraz maseczki powinny łagodzić charakterystyczne dla niej zaczerwienienia oraz plamy. Są specjalne kosmetyki do tego typu cery, gdyż potrzebuje ona specyficznej pielęgnacji, jednak aby ją wspomóc z powodzeniem można stosować maseczki domowej roboty.

Podziel się
Kobieta podczas zabiegu kosmetycznego na twarz Fot. Sérgio Savarese, lic. CC BY 2.0 / Wikipedia

Maseczki ziołowe

Na wzmocnienie naczyń krwionośnych dobra jest maska z nagietka ze skrzypem, nagietkiem oraz zielem kasztanowca. Zalana wrzątkiem, ostudzona, a następnie nałożona na twarz daje bardzo korzystne efekty. Aby poprawić jędrność skóry, lepiej stosować lnianą, którą przygotowuje się podobnie jak poprzednią zalewając siemię lnianie połową szklanki wrzątku, studzi po czym nakłada na twarz na kwadrans zmywając następnie ciepłą wodą. Siemię lniane ma również zastosowanie w maseczce, do której dodany jest także rumianek. Po zaparzeniu ziół i ochłodzeniu ich do temperatury pokojowej nakłada się ją na twarz. Jej efektem jest gładsza i bardziej promienna skóra.

Maseczki z produktów spożywczych

Poza maseczkami ziołowymi można zastosować również produkty z lodówki. Zetrzeć na tarce marchewkę, wymieszać ją z  jogurtem naturalnym oraz odrobiną oliwy z oliwek. Tak przygotowaną papkę nanieść na miejsca, na których pojawiają się zaczerwienienia i niedoskonałości. Maseczka marchewkowa nawilża skórę, a także poprawia jej kolor. Inną z maseczek z produktów do jedzenia jest mieszanka miodu i słodkiej śmietanki, która przywróci skórze blask oraz maseczka z kiwi. W tym przypadku należy zachować ostrożność jeśli wcześniej występowały objawy alergii na kiwi. Jeśli nie, wówczas należy pokroić kiwi (bez skórki) na drobne kawałki, dodać sok z cytryny i łyżkę mąki ziemniaczanej. Całość wymieszać i zastosować na 20 minut na twarzy. Można ją również nakładać na dekolt i szyję, bowiem maseczka ma silne działanie odżywcze, które wpłyną korzystnie również na te partie ciała.

Maseczki na zdrowie!

To co znajduje się w domu, w szafce, lodówce lub co łatwo można kupić w sklepie może być doskonałym dodatkiem do pielęgnacji problematycznej cery. Niejednokrotnie maseczki wykonane z naturalnych produktów są skuteczniejsze niż kupione w drogerii, a przede wszystkim zawierają mniej chemii niż takie specyfiki. Oczywiście większość znanych firm produkuje odpowiednie specyfiki, lecz zamiast od razu wydawać na nie dużą część wypłaty dobrze sięgnąć po coś naturalnego, a skutecznego. Używanie kremów, płynów do demakijażu oraz kosmetyków i tak naraża skórę na duże obciążenie, dlatego przynajmniej maseczki dobrze stosować innego rodzaju. Pozwalają one załagodzić najbardziej przykre objawy cery naczyniowej, regularnie stosowane wzmacniają naczynka i zachowują dłuższą młodość skóry w najdelikatniejszych jej partiach. Poza tym dwadzieścia minut z maseczką przynajmniej raz w tygodniu jest drobną przyjemnością, na którą powinna pozwolić sobie każda kobieta, w trosce zarówno o swoją skórę, jak i dobre samopoczucie.

Autor: Karolina Skrzek