Szukaj

Maseczka owocowa

Owoce jak i warzywa, powinny umieszczone być w codziennym jadłospisie, gdyż zawierają mnóstwo witamin i odżywczych składników. Jak widać, nie trzeba ich tylko jeść, aby wyciągać z nich to co najlepsze. Te dary natury mogą posłużyć również jako składniki maseczki na twarz.

Podziel się
Owoce cytrusowe Fot. Petr Kratochvil / publicdomainpictures.net

Każda szanująca siebie kobieta stara wybierać się to, co dla niej najlepsze i jak najbardziej naturalne. Dlatego jednym z najlepszych wyborów będzie oczywiście naturalna maseczka owocowa. Korzyści jest bardzo dużo. Witaminy, minerały i substancje odżywcze bezpośrednio dostają się do skóry i nawilżają ją. Wszystko wydaje się bardzo proste i korzystne. No i oczywiście tak jest, z tym, że trzeba uważać, aby tej maseczki po prostu nie zjeść.

Sam wybór maseczek jest bardzo duży. Można zakupić gotową w sklepie albo samej wykonać taką maseczkę w zaciszu domowym. Nie zajmuje to wiele czas, a dodaje pewności, iż sama jakość maseczki jest na najwyższym poziomie. Jeżeli chodzi o sam zakup owoców, to warto robić to na targach czy bazarach od bezpośrednich sprzedawców, gdyż jest to bardziej prawdopodobne, że produkty te nie są GMO, czyli nie zawierają modyfikowanych elementów.

Przykładowe maseczki owocowe

Maseczka bananowa

Maseczka na suchą i zniszczoną cerę. Banan zawiera w sobie mnóstwo witamin, które pozwolą nawilżyć i odbudować naskórek. Samo przygotowanie jest bardzo proste, wystarczy rozgnieść co najmniej pół banana i dolać do niego szklankę przegotowanego mleka. Umieścić na twarz, gdzieś na ok. 20 minut, a potem dokładnie umyć buzię.

Maseczka cytrynowa

Cytryna wysusza skórę, ale pozwala również oczyścić ją z bakterii i osadów zagnieżdżonych na naskórku. Dlatego tego rodzaju maseczki nie zaleca się kobietom, które mają problemy z suchą skórą. Bardzo pomaga również na wągry, dlatego właśnie ta część pań, które mają z nimi najwięcej problemów, najczęściej korzystają z tego rodzaju maseczki. Wystarczy pocierać plasterkami owocu pożądane miejsca na twarzy przez około 20 minut, po czym dokładnie ją umyć.

Maseczka awokado Dużo pracy i stresu? Skóra wydaje się zmęczona, oczy podpuchnięte, a sama twarz wygląda co najmniej 3 lata starzej? Maseczka awokado, regeneruje naskórek, nawilża go i odświeża skórę, która staje się bardziej wypoczęta i wygląda znacznie lepiej. Miąższ z owocu rozgniatamy w misce, do której dolewamy również kilka kropel soku z cytryny. Rozgnieciony miąższ umieszcza się na twarzy, który przebywać powinien na niej ok 15/20 minut, po czym należy go zmyć.

Maseczka z jabłka

Do tego potrzebujemy jabłka i marchewki, które należy obrać. Następnie ucieramy obydwa owoce na cienkiej tarce i umieszczamy w misce. Potem należy odsączyć sok i odczekać ok. 15 minut.Po tym czasie maseczkę można umieścić na twarzy lub dekolcie, która powinna znajdować się na ciele nie dłużej niż 20 minut. Po zdjęciu maseczki należy dokładnie umyć twarz.

Wszystko to, co naturalne jest najlepsze dla każdej kobiety. Warto poświęcać czas dla siebie, niż skracać go na zakupach w sklepie, a nie mieć dużej pewności o właściwościach danego produktu. Maseczki owocowe to samo „zdrowie” dla naszej twarzy, więc warto z tego dobra korzystać.