Szukaj

Urazy oka oraz masaż oczu dłońmi u dziecka

Oczy są niezwykle ważne. Pozwalają nam obserwować otoczenie, dlatego należy otoczyć je szczególną troską. Z naszych oczu korzystamy niemal cały czas dlatego z reguły są bardzo zmęczone. W związku z tym powinniśmy je otaczać szczególną troską.

Podziel się
Dziecko w ręczniku

Ból oczu u dziecka

Z każdym bólem oka warto zwrócić się do lekarza, który pomoże określić co jest bezpośrednią przyczyną bólu oczu. Kiedy lekarz określi co jest przyczyną bólu z pewnością zaleci odpowiednie leczenie, które pomoże wyeliminować ból. Czasami przyczyną bólu oczu jest nadmierne zmęczenie, w związku z tym konieczny jest relaks dla oczu naszych dzieci.

Masaż oczu dłońmi


Zasłanianie oczu dłońmi jest pewnego rodzaju relaksem dla zmęczonych oczu. Mięśnie oczu pracują nieustanie dzięki czemu jesteśmy w stanie obserwować otaczający nas świat. W momencie gdy nasze oczy są zmęczone nie jesteśmy w stanie utrzymać ich otwartych zbyt długo.

Ćwiczenia zasłaniania oczu dłonią pozwalają odpocząć zmęczonym oczom. Zasłaniając oczy dłonią odcinamy dopływ świtała do w związku z tym źrenice oka maksymalnie się rozszerzają, a więc mięśnie oka mogą odpocząć i rozluźnić się. 

Oto kilak przykładowych ćwiczeń, które pomogą odpocząć zmęczonym oczom twojego dziecka.

  • Przyłóż dłoń do otwartych oczu dziecka, w taki sposób by światło się nie przedostawało.

  • Poproś dziecko by maksymalnie wytężyło wzrok. W tym celu poproś go by patrzyło przed siebie przez około 3 minuty. Kolejno maluch powinien zamknąć oczy, następnie je otworzył, ale w  taki  sposób by nie patrzył bezpośrednio na strumień jasnego światła.