Szukaj

Przekąski poniżej 100 kcal

Jesteś na diecie, starasz się zdrowo odżywiać, próbujesz porzucić złe nawyki podjadania, jednak przychodzi taki moment, że masz szaleńczą ochotę coś podjeść. Wiesz, że ci nie wolno, mimo to nie daje ci to spokoju. Nie torturuj się, jednak wybieraj mądrze, staraj się aby przekąska miała poniżej 100 kcal.

Podziel się
Marchewkowe chipsy

Świeży ananas

Jest to nie tylko niskokaloryczny owoc, bo 100 gram to tylko 55 kcalc, ale także zawiera on dużo wody, która jest tak niezbędna podczas odchudzania. Nie dość, że ładne pachnie i dobrze smakuje, to również jest bogaty w witaminę C oraz B2.

Ogórek kiszony

Jeśli nie przepadasz za słodkimi przekąskami, to jest właśnie coś dla ciebie. Żeby zjeść porcję ogórków, która wyniesie 100 kcal, potrzeba ich aż 16. Średnio jeden ogórek to około 6 kcal. Zawiera witaminę C oraz podobnie jak jogurty, czy kiszona kapusta  bakterie, które wspomagają układ trawienny.

Seler naciowy

Przekąska nie dla każdego, po prostu niektórym nie smakuje. Jest czego żałować, gdyż jedna łodyga to tylko 2 – 3 kcal. Poza tym, ogromna ilość witamin oraz błonnika, który wspomaga trawienie.

Gorzka czekolada

Jeśli czekolada, to tylko gorzka. Cztery kostki to przekąska około 88 kcal. Co więcej źródło żelaza oraz potasu. Udowodniono naukowo, że  gorzka czekolada zapobiega zachorowaniu na różne choroby, pomaga chronić naszą pamięć i opóźnia starzenie.

Wafle ryżowe

Co prawda nie zawierają jakoś specjalnie dużo witamin i pomocnych substancji, jednak pomagają zaspokoić głód. Wszystko przez to, że są źródłem błonnika. Może to być przekąska, można również używać ich zamiennie z pieczywem.  Jedna sztuka to około 40 kcal.

Kiwi

Niezbyt smakowicie wyglądający owoc we włochatej skórce. Jednak ogromne źródło witamin, a co więcej jest to owoc, który wzmacnia odporność i hamuje apetyt. Często polecany osobom, które walczą z nadwagą. 3 średnie owoce to około 93 kcal.

Marchewka

Niezastąpiony owoc do chrupania. W zależności od tego, jak ją pokroisz może to być zdrowsza alternatywa  dla chipsów (plasterki), czy paluszków (słupki). Zawiera cały pakiet witamin na czele z beta karotenem. Średnio jedna marchewka to około 15 kcal.

Martyna Majkut