Szukaj

Dieta na bazie jogurtu

Dzisiaj, w czasach ciągłej pogoni za zgrabną, szczupłą sylwetką mamy do wyboru całą gamę diet, które pomogą nam osiągnąć wymarzony efekt figury modelki. Popularna staje się dieta jogurtowa, dzięki której można schudnąć nawet 6 kilogramów tygodniowo. Przeczytaj i sprawdź sama!

Podziel się
Jogurt www.prsolution.pl

Czym jest dieta na bazie jogurtu?

Dieta jogurtowa trwa 2 tygodnie, podczas których naprawdę można dużo schudnąć! Zalecana jest osobom o niewielkiej nadwadze i raczej nie nadaje się do zrzucania wielu kilogramów. Jak sama nazwa wskazuje, ta dieta oparta jest przede wszystkim na różnego rodzaju jogurtach. Pozwala nie tylko pozbyć się zbędnej masy ciała ale również pomaga oczyszczać organizm, usuwając z niego wiele substancji toksycznych. Zawiera dużą ilość składników odżywczych takich jak fosfor, wapń oraz różne witaminy. Jedno jest pewne, przechodząc na tę dietę musisz przygotować się na dużą dawkę jogurtów! A jest w czym wybierać, do dyspozycji są jogurty naturalne, owocowe, odtłuszczone, ale spokojnie możesz jeść również te o normalnej zawartości tłuszczu. Najważniejsze, żeby zawierały żywe kultury bakterii, które gwarantują dobre trawienie.

Główne zalety produktów jogurtowych:
→ Zawartość witamin A, B1, B2 i niacyny, które regulują przemianę materii, podwyższają odporność, wzmacniają system nerwowy, pomagają zmniejszyć zmęczenie i osłabienie
→ Zawartość łatwo przyswajalnego białka niezbędnego w procesie budowy komórek, wytwarzania hormonów i enzymów oraz prawidłowego funkcjonowania organizmu
→ Zawartość wapnia niezbędnego do budowy zębów i kości oraz utrzymania równowagi masy kostnej
→ Są niskokaloryczne – można spożywać je bez obaw jako przekąski między głównymi posiłkami

Postaw na kefir!

Drugim ważnym składnikiem diety jogurtowej jest kefir. Jedni go lubią, inni nie, głównie przez jego kwaśny smak, ale to właśnie on pozwala przełamać monotonię słodkich jogurtów. Kefiry również są bardzo pożywne i zawierają duże ilości składników odżywczych, które pomagają w dobrej pracy naszego organizmu.

Czy dieta jogurtowa ma jakieś wady?

Jak każda dieta. Idealna dieta chyba jeszcze niestety nie została wynaleziona. Największą jej wadą jest duża monotonia posiłków, ponieważ poza jogurtem, owocami, warzywami i pieczywem właściwie nie można jeść niczego innego. Ponadto dieta jogurtowa wiąże się z nakładami finansowymi, ponieważ konieczne jest zaopatrzenie się w duże ilości różnego rodzaju jogurtów.

Jak widać, dieta jogurtowa jest prostym i szybkim sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jej największą zaletą jest bezpieczeństwo i różnorodność składników odżywczych dostarczanych organizmowi. Aby uniknąć efektu jojo po zakończeniu programu, należy unikać niezdrowej, wysoko przetworzonej i kalorycznej żywności a także prowadzić zdrowy styl życia.

Autor:

Kinga Setera