Szukaj

Tabletka 72 godziny po

Osoba szukająca odpowiedniej formy antykoncepcji na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Obecnie rynek farmaceutyczny dysponuje tak bogatą ofertą, iż nie powinno być najmniejszego problemu z tym, by antykoncepcja odpowiadała naszemu trybowi życia oraz potrzebom naszego organizmu.

Podziel się
Tabletki
Jednak należy mieć na uwadze, że stosowanie każdego rodzaju antykoncepcji nie jest całkowicie bezpieczne dla naszego ciała jak również psychiki. Do tej grupy można zaliczyć tzw. Tabletkę 72 H po.

Czym dokładnie jest?

Otóż tabletka 72 godziny po to pigułka stosowana po odbyciu stosunku w przypadku, kiedy wcześniej wybrana antykoncepcja zawiedzie lub kiedy odbyło się niezaplanowany stosunek seksualny. Tabletka ta najskuteczniej działa kiedy przyjmie się ją w pierwszej dobie od momentu współżycia.

Pigułka przepisywana jest wyłącznie na receptę i nie należy przyjmować jej więcej aniżeli 4 razy w ciągu miesiąca. Stosowanie tej formy antykoncepcji nie pozostaje obojętne dla zdrowia, dlatego warto wcześniej zastanowić się nad skutecznym zabezpieczeniem, a tabletkę potraktować jako ostateczność.

Jak działa pigułka?

Tabletka w przypadku kiedy nie doszło do owulacji opóźnia ten proces. Niezależnie od tego zagęszcza śluz w szyjce macicy co uniemożliwia dostanie się plemników do komórki jajowej. Jeśli w Twoim przypadku do zapłodnienia już doszło to i tak tabletka sprawi, że komórka jajowa nie może zagnieździć się w macicy i nie dojdzie do rozwoju ciąży.

Należy mieć świadomość, że taką tabletkę może przepisać każdy lekarz, nie musi być to ginekolog lecz nie zawsze jest to takie łatwe do osiągnięcia. Zdarza się, że kobieta prosząca o wypisanie recepty spotyka się z odmową co jest krokiem bezprawny. Oczywiście nie powinno być tak, że prosząc o receptę w tym konkretnym wypadku jej nie otrzymasz ale może się tak zdarzyć, dlatego warto zastanowić się nad wcześniejszym wyborem antykoncepcji.

Umów się na wizytę ze swoim lekarzem ginekologiem, przeprowadzi On z Tobą wywiad środowiskowy, zbada dokładnie Twój organizm, a następnie wybierze antykoncepcję która będzie dla Ciebie najlepsza.