Szukaj

Jak radzić sobie z obfitymi miesiączkami?

Nie dla każdej kobiety miesiączka oznacza spokojne przeczekanie, aż minie krwawienie. Niestety ponad połowa pań boryka się z rożnymi dolegliwościami związanymi z comiesięcznym krwawieniem. Najczęściej jest to zbyt duża bolesność ale zdarza się też, że kobiety nękają zbyt mocne krwawienia. Co w takiej sytuacji poradzić?

Podziel się
Prysznic
Oczywiście najlepiej byłoby aby od razu rozpocząć leczenie, które zmniejszy ilość miesięcznej krwi. Ale w takim wypadku pierwszą rzeczą, którą powinna się zająć kobieta jest wizyta u lekarza ginekologa. Konsultacja ze specjalistą pozwoli nam wykluczyć czy np. powodem krwawienia nie jest mięśniak macicy, torbiel czy też inna nieprawidłowość wpływająca na obfite krwawienie. Czasem powodem obfitych krwawień są nieprawidłowości hormonalne, a to jest wstanie potwierdzić tylko odpowiednie badanie z krwi.

Kiedy lekarz wykryje zmiany w macicy i zaleci Ci leczenie, jego podjęcie spowoduje, że obfite krwawienie nie będzie się już pojawiało.

Co jeśli okaże się, że z Twoja macicą wszystko w porządku? Wtedy warto zastanowić się nad trybem życia, jaki prowadzimy? Zastanów się czy nie bierzesz na siebie zbyt dużej ilości obowiązków, czy nie nadwyrężasz zbyt mocno własnego organizmu. Przecież nie musisz sama wykonywać wszystkich obowiązków domowych, a i w pracy zawodowej czasem warto poprosić o pomoc.

Jedną z pierwszych rzeczy, które obowiązkowo powinnaś wprowadzić do własnego życia jest regularny odpoczynek. Każdego dnia wygospodaruj 20 min na czynność, która całkowicie Cię odpręży. Może to być chwila medytacji, muzykoterapii czy kąpiel z dodatkiem olejku eterycznego.

  • Gdy przychodzi już ten dzień w, którym miesiączka się pojawia zastosuj się do kilku porad:
  • Weź chłodny prysznic. Te parę minut pozwoli Ci poczuć się dużo świeżej i czyściej.
  • Do swojej diety wprowadź wapń. Ma on naprawdę bardzo dobry wpływ na nasz organizm, pozwala na obniżenie skurczów macicy, które przyczyniają się do dużej ilości krwi menstruacyjnej.
  • Noś przy sobie chusteczki higieniczne. Używaj tyle podpasek ile potrzebujesz, tak by czuć się jak najbardziej komfortowo.
  • Pamiętaj o żelazie! Wraz z dużą utratą krwi jesteś narażona na pojawienie się anemii.