Szukaj

Domowe sposoby na wypryski

Trądzik stanowi problem wielu młodych osób, głównie nastolatków. Zazwyczaj jest uciążliwy i wymaga długotrwałego leczenia, a często pozostawia blizny. Jednak można go zwalczyć i wcale nie potrzeba środków chemicznych. Można zastosować domowe zabiegi w walce z trądzikiem.

Podziel się
Kobieca twarz

Pierwszym sposobem są tak zwane parówki ziołowe. Można użyć w tym celu najpopularniejszych i najłatwiej dostępnych ziół, jak rumianek, szałwia, mięta lub lipa. Łyżkę suszu należy zalać wrzątkiem. Następnie pochylany głowę nad miską z naparem i zakrywamy ręcznikiem. Pozostajemy tak przez 15 - 20 minut, głęboko oddychając. Taki zabieg oczyszcza głęboko skórę oraz drogi oddechowe.

Kolejnym zabiegiem jest wykorzystanie drożdży. Można łyżeczkę drożdży rozrobić w gorącym mleku i powstały napój wypić. Drugim zastosowaniem drożdży jest maseczka z nich. Drożdże mieszamy z oliwą z oliwek i nakładamy na twarz, a po kilkunastu minutach zmywamy letnią wodą. Takie zabiegi odżywiają naszą cerę.

Dobroczynnym składnikiem w walce przeciw trądzikowi jest miód, który ma działania antybakteryjne. Maseczki z miodu likwidują wypryski oraz łagodzą podrażnienia, nie wysuszając cery.

Skuteczną metodą jest maseczka z siemienia lnianego. Len mielony należy zalać gorącą wodą i wymieszać na gładką papkę. Po ostygnięciu należy rozprowadzić na twarzy i po dwudziestu minutach zmyć letnią wodą. Inną formą maseczki jest ta z ziaren lnu. Należy ziarna zagotować i następnie odcedzić. Otrzymany w ten sposób żel nałożyć na twarz, gdy ostygnie.

Doskonałym środkiem do zwalczania wyprysków jest kefir. Jest on źródłem cennych witamin, takich jak witamina B2, B12, D i K. Kefir zawiera również wysoki poziom białka, wapnia i dobroczynnych bakterii. Skóra stanie się dzięki kefirowi miększa i gładsza. Nasz organizm z kolei będzie zdrowszy i pełen witamin i minerałów, co korzystnie wpłynie na nasz wygląd. Kefir można po prostu pić, ale również robić z jego dodatkiem maseczki i okłady na twarzy. Produkt załagodzi zaczerwienienia. Doskonale nadaje się dla osób z cerą trądzikową oraz naczynkową.

Istnieje wiele sposobów na walkę z trądzikiem, które można zrobić z naturalnych składników. Zabiegi domowe mogą być równie skuteczne, co chemiczne preparaty i dodatkowo istnieje mniejsze ryzyko na efekty uboczne. Warto zatem sięgnąć po domowe metody.

Autor : Kinga Miliszkiewicz