Szukaj

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Niestety statystyki nie dają nam zbyt dużych powodów do radości. W przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych anonimowo ankietach okazało się, że aż jedna trzecia panów dopuszcza się zdrady. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje, że mężczyzna jest skłonny do niewierności? W poniższym artykule powinniście znaleźć odpowiedź na to pytania.

Podziel się
Organy ciała
Jedną z odpowiedzi możemy znaleźć w ich naturze. Chociaż wydaje się to uproszczeniem problemu niestety tkwi w tym ziarnko prawdy. Panowie mogą rozmnażać się kilkanaście razy w ciągu roku, a także w ich instynkcie zaprogramowana jest chęć zdobywania. Dlatego są dużo bardziej podatni na zdradzenie partnerki i nie wynika to zawsze z tego, że przestają darzyć ją uczuciem. Chwila zapomnienia, okazja sprawia że traktują to tylko jako przygodny seks.

Oto kilka powodów dla których panowie stają się niewierni

Sex: Kiedy życie seksualne staje się monotonne albo gdy często zdarza Ci się odmawiać partnerowi zbliżenia, może on szukać spełnienia w ramionach innej kobiety. Kiedy sex staje się obowiązkiem partner może zacząć szukać urozmaicenia. Dlatego warto podgrzewać atmosferę w sypialni. Dla was obojga pomoże to utrzymać bliskość w związku.

Kłótnie: Jeżeli nie potraficie dojść do porozumienia, a w wasze życie wkradają się drobne sprzeczki mężczyzna może zacząć szukać odskoczni. Kłótnie wpływają także na życie intymne, które pod wpływem nieporozumień na pewno nie jest udane.

Ciąża i dziecko: Niektórzy panowie niestety nie potrafią zrozumieć, że po porodzie ostatnią rzeczą o jakiej myśli kobieta jest sex. Wielokrotnie także podczas trwania ciąży ze względu na zdrowie kobiety lub ograniczone możliwości stosunek jest po prostu nie możliwy. 

Okazja: Czasami panowie nie potrafią mówić stanowczo: NIE. Jeżeli spotkają nachalną kobietą może się okazać, że nie mają wystarczająco silnej woli.

To tylko sex: Może nadal kochać swoją kobietę, a sex z inną osobą potraktować jako nic nie znaczące wydarzenie.

Czasami zdarza się, że mężczyzna nie potrafi podać powodu własnej zdrady. Tłumaczy się mówiąc, że to się po prostu wydarzyło. Oczywiście nie ma dwóch takich samych osób i każdy mężczyzna jest inny. Tym samym powody dla, których dopuścił się zdrady mogą być bardzo różne.