Szukaj

Dlaczego kobiety zdradzają?

Mit, że tylko panowie zdradzają powinniśmy odesłać jak najprędzej do lamusa. Z przeprowadzonych nie dawno badan wynika, że panie również coraz częściej decydują się na zdradę swojego partnera.

Podziel się
Piersi
Panie dużo rzadziej przyznają się otwarcie do zdrad aniżeli panowie. W rozmowie w cztery oczy do zdrady małżeńskiej jest wstanie przyznać się tylko 1 procent kobiet, gdzie w anonimowej ankiecie do tego stanu rzeczy przyznaje się już 5 procent.

Co jest zatem motorem napędowym kobiet? Przede wszystkim łatwiej o zdradę kiedy kobieta, jest niezależna finansowo od swojego partnera. Daje jej to większy komfort psychiczny oraz poczucie bezpieczeństwa, kiedy ma świadomość że nawet jeżeli związek się rozpadnie, ona będzie miała szanse utrzymać się samodzielnie. Ponadto psycholodzy uważają, że kobieta która jest niedoceniana, czuje się odrzucona a także nieatrakcyjna jest bardziej skłonna na przysłowiowy skok w bok. Kobieta w ten sposób pragnie ukarać swojego partnera za brak zainteresowania, jaki jej okazuje czy też pragnie po prostu się dowartościować.

Zdarza się, że zdrada traktowana jest jako odwet na mężu za to, że on sam pierwszy ją zdradził. Takie podejście niestety chociaż początkowo daje upust własnej złości i emocjom niestety nie niesie ze sobą niczego dobrego, gdyż prędzej czy później wzajemne pretensje i żal niszczą związek.

Powszechny dostęp do internetu, a także telefony komórkowe ułatwiają ukryć zdradę, tym samym łatwiej jest oszukiwać partnera i przez dłuższy czas być bezkarnym.

Kobieta bardziej niż mężczyzna angażuje się w zdradę. Rzadko w wypadku jej niewierności chodzi tylko o seks. Zazwyczaj problem jest bardziej złożony kobieta zdradza nie tylko dlatego, ze kochanek jest bardziej atrakcyjny ale również dlatego, że okazuje jej więcej ciepła i zainteresowania.

Jaki typ kobiet zdradza? Trudno jest generalizować ale okazuje się, ze panie które są bardziej otwarte, pewniejsze siebie, są ekstrawertyczne, zdecydowane. Mają większe predyspozycje do tego aby ulec pokusie. Niektórzy naukowcy prowadzą badania nad tzw. genem zdrady, który w ich mniemaniu ma wpływ na to, że niektórzy są bardziej zdolni do niedochowania wierności, aniżeli inni. Ale oczywiste jest to, że nie można zrzucać wszystkiego na genetykę.

Aby uniknąć zdrady należy dbać o relacje w związku. Starać się o siebie wzajemnie, dbać o to by nadal mimo upływu lat być atrakcyjnym dla partnera. Tylko wspólne budowanie ciepła i bliskości może uchronić nas przed bolesnym przeżywaniem zdrady partnera.