Szukaj

Homoseksualność mężczyzn

Słowo homoseksualizm pochodzi z greki, w dosłownym tłumaczeniu  oznacza ono psychiczny oraz fizyczny pociąg do osoby o tej samej płci. Obecnie homoseksualizm jest bardzo mocno nagłaśniany przez media oraz osoby publiczne co sprawia, że stał się jednym z przodujących tematów w debacie publicznej.

Podziel się
Faceci
Uświadomienie sobie swojej odmienności w kwestii preferencji seksualnej, jest kwestią niezwykle trudną. Zmierzenie się z odrębnością oraz reakcją środowiska nie jest prostą kwestią do rozwiązania.

Zdarza się, że wielu mężczyzn o orientacji homoseksualnej zakłada normalne rodziny, które maja pomóc mu w ukryciu prawdy. Niestety najczęściej cierpi na tym szczęśliwe życie rodzinne, kobieta bowiem zazwyczaj odsunięta jest na 2 plan, a całą atencje otrzymują dzieci. Nawet jeżeli kobieta z jaką zwiąże się taki mężczyzna będzie wspaniałą partnerką, przyjaciółką nie jest on wstanie zbudować poważnej i głębokiej relacji, prędzej czy później dochodzi do rozpadu związku. Bywa i tak, że mężczyzna prowadzi białe małżeństwo gdyż kobieta w żaden sposób go nie pociąga, a kontakty seksualne utrzymuje z innym mężczyzną. O czym oczywiście kobieta nic nie wie.

Temat homoseksualizmu jest niezwykle trudny, a tłumaczenie jego pochodzenia nadal nie wyjaśnione. Co prawda naukowcy szukają odpowiedzi w genach i co rusz podają informacje, ze niektóre pary chromosomowe są odpowiedzialne za pojawienie się skłonności homoseksualnych. Lecz nie ma do końca pewności, że tak właśnie jest i czy na przykład środowisko w jakim się wychowujemy nie pozostaje bez znaczenia.

Bez względu na różne teorie jakie pojawiają się na ten temat jasne jest, że orientacja seksualna jest wynikiem skomplikowanej interakcji czynników zarówno biologicznych, jak i środowiskowych.

Osoby o odmiennej orientacji seksualnej mogą skorzystać z pomocy szerokich grup wsparcia czy stowarzyszeń. Pomagają one w przygotowaniu się do powiedzenia najbliższym o swoich preferencjach, jak także okazują pomoc psychiczną w życiu codziennym. Informacje na temat takich grup można bez problemu znaleźć w internecie, pomocna jest też telefon zaufania. Prawie w każdym mieście istnieje taka infolinia, jeżeli boisz się że ktoś mógłby Cie rozpoznać możesz wybrać numer należący do innego miasta.