Szukaj

Jak szybko schudnąć?

Nowoczesny świat stawia nam troskę o wygląd zewnętrzny ponad  wszystko inne. Utarte stereotypy, jakoby kondycja naszego ciała była odwzorowaniem stanu zdrowia i umysłu powodują, że bardziej niż na życiowym szczęściu skupiamy się właśnie na fizyczności.

Podziel się
Ciało po odchudzaniu

W pogoni za uzyskaniem wymarzonego ciała uciekamy się do wielu, często radykalnych i przypadkowych, sposobów. Na domiar złego siedzący tryb życia dodatkowo utrudnia nam sprawę. Często jemy również z nudy, przyzwyczajenia czy stres. Warto zdać sobie sprawę z tego, że droga do „figury modelki”, choć nie jest usłana różami, nie musi stanowić męki. By szybko zauważyć pierwsze efekty, wcale nie potrzeba głodówki! Wystarczy, że zastosujesz się do naszych rad.

Pij dużo wody

Wystrzegaj się gazowanych i słodkich napojów, które zawierają puste kalorie. Podobnie jak likiery i nalewki dodatkowo zaostrzają one apetyt pobudzając nasze kubki smakowe. Jeśli nie jesteś przekonana do smaku niegazowanej wody mineralnej, możesz dodać odrobinę soku z cytryny (a nawet wkroić ją w całości) lub pomarańczy. Efekt murowany! Smaczny napój ugasi nawet największe pragnienie, a przy tym pomoże ci naturalnie oczyścić organizm.

Jedz mało, a często

Zawsze nakładasz więcej, bo głupio jest prosić o dokładkę? Nauczyłaś się z grzeczności zjadać wszystko, co masz podane? Często na siłę wpychasz w siebie posiłek, za którym nie przepadasz, żeby nie sprawić gospodyni przykrości? Takie zachowanie to pierwszy krok do tycia! Nie łudź się – nie da się najeść na zapas. Niezależnie od ilości jaką zjesz twój organizm upomni się o kolację. Najlepiej pilnuj spożywania 4-6 posiłków w ciągu dnia i maksymalnie 4-godzinne przerwy nimi.

Nie omijaj posiłków

Myślisz, że stosowanie głodówki to najprostszy sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki? Nic bardziej złudnego. Nawet nie próbuj omijać śniadania, bo jest to najważniejszy posiłek dnia. Wychodząc z domu głodna, skazujesz się na pokusę przekąski, a w najlepszym razie większą porcję lunchu. Godziny, w których jemy, mają bowiem bardzo duże znaczenie na wykorzystywanie pokarmu przez nasz organizm. Jeśli zaczniesz jadać regularnie twój metabolizm zacznie równie porządnie pracować, przez co szybciej stracisz na wadze.

Nie podjadaj

Tak, wiemy jakie to trudne. Do obiadu jeszcze pół godziny, a żołądek od kilkunastu minut dopomina się o porcję posiłku. Żeby na chwilę zagłuszyć uczucie głodu sięgasz najczęściej po słodycze. I na własne życzenie fundujesz sobie nerwy. Zamiast na jednym kęsie kończy się na pustym opakowaniu i wyrzutach sumienia. Jeśli nie możesz wytrzymać, zamień przekąski na zdrowe i mniej kaloryczne artykuły. Najlepszym sposobem na chwilowe oszukanie organizmu będzie guma do żucia, owoc lub warzywo.

Śpij regularnie

Brak snu doprowadza do rozregulowania gospodarki hormonalnej, która w dużej mierze odpowiada za apetyt. Nie zapominaj, że w czasie snu nasz metabolizm zwalnia obroty, by dać szansę wątrobie na przygotowanie do kolejnego dnia. Również żołądek właśnie w czasie snu produkuje większą ilość kawasów tłuszczowych, co znacznie wpływa na nasz poranny apetyt. A pożywne śniadanie zjedzone z apetytem pozwoli na długotrwałe uczucie pełności.

Nie zapominaj o aktywności

Nawet najbardziej radykalna dieta nie pomoże, jeśli całe dnie (i noce) będziesz spędzać przy komputerze bądź telewizorze. W przypadku, gdy nie masz możliwości wygospodarowania czasu i środków na trening w siłowni spróbuj choćby 2 razy w tygodniu „poruszać się” przez kilkanaście minut. Wystarczy nawet intensywny spacer albo wybór schodów zamiast windy. Pamiętaj! W trakcie odchudzania liczy się każdy krok.

Zakupy z głowa

Zanim wybierzesz się na zakupy zjedz porządny i zdrowy posiłek. Sporządź też szczegółową listę zakupów. Zaoszczędzisz czas i pieniądze, bo jak wiadomo… głód jest jednym z najgorszych doradców.