Szukaj

Dieta bananowa

Każda z nas chciałaby poszczycić się piękną i zgrabną sylwetką. Jednak jak się okazuje choć przybranie na wadze nie jest trudnym zadaniem, to zrzucenie dodatkowych kilogramów okazuje się być nie lada wyzwaniem. Jedną z proponowanych diet jest dieta bananowa, która pozwala w smaczny sposób pozbyć się znienawidzonych kilogramów, a przy okazji wpływa na wzmocnienie układu nerwowego.

Podziel się
Dieta bananowa

Jak wygląda dieta?

Należy 3 razy dziennie rano, w południe i na kolację zjeść muesli, do którego przyrządzenia wykorzystujemy 3 łyżki płatków owsianych, połowę banana, szklankę soku owocowego oraz łyżeczkę miodu. Na drugie śniadanie i podwieczorek jemy malutkie jabłko. Dodatkowo w ciągu dnia należy pić dużo wody mineralnej. Najlepiej ok. 1,5 litra.

Dieta bananowa opiera się głównie na bananach, płatkach owsianych i miodzie. Z tego względu jest to bardzo dobre źródło potasu. W bananach oprócz potasu znajduje się także wiele innych cennych składników odżywczych. Choć owoce te przez niektórych uważane są za produkty dość wysoko kaloryczne, to i tak jak się okazuje mogą być pomocne w diecie odchudzającej. Banany są dość syte dlatego są w stanie zaspokoić uczucie głodu. Dodatkowo banany zawierają dużo białka roślinnego, które jest lepiej wchłaniane przez organizm niż białko zwierzęce. Dieta bananowa wpływa na przyśpieszenie odnowy komórkowej, poprawia zaopatrzenie komórek w tlen i wzmacnia układ nerwowy. Dieta bananowa niweluje zmęczenie i stres.

Innym wartościowym składnikiem diety jest miód. Pełni on rolę doskonałej odżywki, która pomaga uzupełnić deficyt pierwiastków w organizmie, a tym samym chroni nas przed niekorzystnymi działaniami środowiska naturalnego. Jedna łyżka miodu jest nam w stanie przywrócić siły po przebytej chorobie, wzmocnić serce, poprawić pracę wątroby oraz złagodzić toksyczne skutki palenia papierosów i picia alkoholu. Ponadto miód działa bakteriobójczo, stąd też często zaleca się jego spożywanie przy przeziębieniach i grypie.

Dieta bananowa może być stosowania na 3 różne sposoby:

  • I sposób
Trzy razy dziennie, rano, w południe i wieczorem jemy porcje muesli. Do przyrządzenia muesli wykorzystujemy 3 łyżki płatków owsianych, połowę banana, szklankę maślanki oraz łyżeczkę miodu. Dietę stosujemy przez 7 dni. Można zrzucić nawet 1 kilogram dziennie.
  • II sposób
Dietę stosujemy przez okres 3 dni. Możemy w tym czasie zrzucić do 3 kilogramów. W ciągu dnia spożywamy 3 banany i pijemy 3 szklanki mleka. Poza tym należy pić ok. 2 litrów wody mineralnej dziennie.
  • III sposób
Dietę stosujemy przez miesiąc czasu. Możemy dzięki niej schudnąć 5-7 kilogramów. Przez okres jednego miesiąca jemy na śniadanie 1 duży banan i pijemy szklankę wody mineralnej. Przy pozostałych posiłkach nie ma żadnych specjalnych zaleceń. Zabrania się jedynie spożywania słodyczy, lodów oraz alkoholu. Nabiał najlepiej jeść w ograniczonych ilościach.

Jakie są wady diety bananowej?

  • Po pierwsze jest ona bardzo monotonna. Opiera się tylko na poszczególnych składnikach, stąd też długotrwałe jest stosowanie może być niekorzystne dla zdrowia.
  • Po drugie w diecie brakuje niektórych ważnych witamin i mikroelementów, co może spowodować osłabienie organizmu.
  • Po trzecie dieta nie jest wskazana dla wszystkich. Nie powinny jej stosować osoby z cukrzycą i tendencją do wzrostu poziomu cukru we krwi.