Szukaj

Jak dbać o włosy rocznego dziecka

Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób dbać o włosy noworodka. Wile dzieci przychodzi na świat z bujną czupryną w związku z tym rodzice mają trudny orzech do zgryzienia, w jaki sposób pielęgnować włoski tak delikatnego stworzenia. Oto kilka cennych wskazówek, które pozwolą wam poznać tajniki prawidłowej pilęgnacji włosów rocznego szkraba.

Podziel się
Dziecko

Jak dbać o włosy małego dziecka

Oto kilka cennych rad w jaki sposób pielęgnować włosy małego dziecka:
  • Rozczesuj włosy dziecka przed myciem

  • Do mycia włosów dziecka używaj szamponu, ułatwiającego rozczesywanie. Wybierz również odpowiednią odżywkę do włosów dziecka, najlepiej taką która nie wymaga ponownego spłukiwania wodą. Praktycznie każde dziecko nie lubi gdy spłukuje się mu włosy.
  • Czesząc włosy małego dziecka trzeba się wykazać dużą cierpliwością i delikatnością, by nie zniechęcić maluszka do czesania włosów. Dlatego do czesania najlepiej używać grzebienia z rzadkimi zębami. Odpowiednie do czesania włosów są również szczotki, których końcówki są plastykowymi zgrubieniami.

  • Do pielęgnacji włosów małego dziecka nie jest również wskazane używanie suszarki. Może ona przestraszyć malucha a dodatkowo zniszczyć i spowodować przesuszenie delikatnych włosków dziecka.

  • Okazuje się, że w przypadku małych dzieci należy unikać zbyt częstego spinania włosów dziecka w kucyk lub warkocz. Ciasne wiązanie włosów może być przyczyną przerzedzenia się włosów lub nawet prowadzić do wyłysienia.

  • Włosy rocznego dziecka również powinny być poddawane strzyżeniu. Zaleca się, aby korzystać z usług fryzjerskich  co najmniej co dwa miesiące. Jeśli twoja pociecha ma grzywkę obcinaj ja tak często, by maksymalnie długością sięgała do brwi.

  • Wizytę dziecka u fryzjera warto wcześniej zaplanować. Dlatego wcześniej zadbaj o to by dziecko było wyspane i najedzone, wówczas na pewno maluch będzie miał dobry humor.

  • Aby oswoić dziecko z wizytą u fryzjera warto zabawić się z dzieckiem w fryzjera i zabrać jego ulubionego pluszaka bądź lakę do salonu fryzjerskiego.