Szukaj

Przyczyny i leczenie zbyt wczesnego wytrysku

Około 40% mężczyzn mających zaburzenia seksualne, skarży się na kłopoty z zbyt wczesnym wytryskiem lub jego brakiem. Ejakulacja spowodowana jest skurczem mięśni dna miednicy, który wypycha spermę z pęcherzyków nasiennych, dochodzi do niego dzięki odpowiedniemu impulsowi nerwowemu.

Podziel się
faceci
Istnieje zjawisko osiągania orgazmu bez wytrysku, wtedy dochodzi do cofnięcia się spermy do pęcherza moczowego. Często dochodzi do tego zwłaszcza u mężczyzn, którzy mieli wykonywany zabieg chirurgiczny prostaty lub pęcherza moczowego.

Przedwczesny wytrysk

Uważa się,że przed wczesny wytrysk ma miejsce wtedy gdy dochodzi do niego przed penetracją lub w ciągu 30 sekund od jej dokonania. Zazwyczaj powodem przedwczesnego wytrysku jest podłoże psychiczne, a mianowicie: długotrwałe działanie stresu, presja czasu, strach, poczucie winy. Inne czynniki to problemy z potencja (zwłaszcza u starszych mężczyzn), brak zainteresowania seksem u partnerki, zbyt duża ilość alkoholu.

Bardzo często podłoże problemów kryje się w wyobrażeniach, jakie maja partnerzy na temat seksu. Spora liczba osób swoje życie seksualne porównuje do tego, które oglądamy w filmach. Nie trudno wpaść w kompleksy, gdy widzi się tak „doskonały” stosunek płciowy. Ważne aby w zderzeniu z tymi scenami zachować odpowiedni dystans.

Leczenie:

  • Terapia dla par
  • Leki
  • Samopomoc 
Terapia Behawioralna polega na wdrożeniu w życie techniki zwanej „start-stop” przed samym wytryskiem należy zaprzestać stymulacji, co po kilku próbach umożliwi Ci kontrolowanie wytrysku. Kolejna metoda to ściskanie końcówki penisa przez mężczyznę, aż do momentu tuż przed wytryskiem. Należy mocno ścisnąć penis na około 5 sekund do momentu ustąpienia potrzeby wytrysku. Terapia dla par przy pomocy psychoterapeuty pozwoli na zrozumienie potrzeb partnerować i lepsze wsłuchiwanie się w własne oczekiwania.

Leki Farmakologiczne:

Do tego typu leków zalicza się kremy znieczulające. Nie jest to rozwiązanie idealne, gdyż w stosunku chodzi bowiem o jak największe doznania. Terapia lekami ma na celu zmianę doznać przychodzących z penisa lub zmianę sposobu uświadamiania bodźców przez mózg.

Samopomoc polega przede wszystkim na relaksacji organizmu.