Szukaj

Żylaki jąder

Kiedy lekarz stwierdzi, że w Twojej spermie jest zbyt mało plemników, są wolne i mają nieprawidłowy kształt może to być wynikiem żylaków jąder. Kiedy w odprowadzających naczyniach, które transportują krew z aorty brzusznej do jąder i z powrotem pozostaje zastój krwi, powstają żylaki nie tylko nóg ale i jąder.

Podziel się
Mężczyzna z bólem głowy
Zazwyczaj żylaki powstają po lewej stronie- jest to wynikiem częstszego przepływu krwi w lewej żyle jądrowej. Jest ona nie duża i uchodzi pod kątem do większej żyły nerkowej co jest niekorzystne dla przepływu krwi.

Jak rozpoznać, że powstał żylak?

Mężczyzna, który jest chory odczuwa, iż coś przeszkadza mu w lewej stronie worka mosznowego. Ma uczucie, że lewe jądro jest cięższe niż prawe lub iż dolegliwości ustępują w pozycji leżącej lub stojącej. Kiedy zauważysz u siebie, któryś z tych objawów koniecznie udaj się do lekarza urologa.

Najpoważniejszym problem tego schorzenia polega na fakcie, iż w konsekwencji mężczyzna cierpi na bezpłodność. Dotyczy to około 80% chorych.

Metody leczenia:

Najczęściej lekarze stosują metodę zamknięcia żylaków przez wstrzyknięcie odpowiedniej substancji. Zabieg ten jest prosty i efektywny, a wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych. Po skutecznym leczeniu ruchliwość plemników zwiększa się u siedmiu na dziesięciu mężczyzn. Dlatego po wykonanym zabiegu znacznie więcej par spodziewa się dziecka niż przed zabiegiem.

Istnieją inne metody operacyjne,ale o ich wykonaniu decyduje lekarz urolog- warto pamiętać, że skuteczność ich jest taka sama, jak w wypadku wstrzyknięcia substancji zamykającej żylaków.