Szukaj

Wytrysk w porę czy przedwczesny?

Na problemy z przedwczesnym wytryskiem cierpi co trzeci mężczyzna. Z przedwczesnym wytryskiem mamy do czynienia wtedy, gdy nastąpi on przed penetracją lub krótko po niej. Trudno jest oszacować długość trwania stosunku seksualnego, każdy z nas ma indywidualne potrzeby i zapatrywania na to ile powinien on trwać.

Podziel się
Układ rozrodczy męski Fot. Natalia Groń
Po przeprowadzonych badaniach przez naukowców z Amerykańskich uczelni stwierdzono, iż u mężczyzn którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem stosunek trwa średnio 2 minuty 30 sekund. Natomiast u panów którzy byli zadowoleni ze swojego życia erotycznego czas ten wynosił 3 minuty. Jest to tylko zatem o pół minuty dłużej. Nie możemy jednak określić stanu zadowolenia z życia seksualnego tylko i wyłącznie na podstawie trwania aktu. Wpływ na to mają także dobra znajomość partnera, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa oraz gotowość do spełnienia wzajemnych oczekiwań.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy wytrysk nastąpił za wcześnie, należy zapytać o to oboje kochanków. To odczucia mężczyzny i kobiety mówią nam czy do wytrysku doszło zbyt wcześnie. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn potrzebują więcej czasu do osiągnięcia orgazmu. Ta bariera może powodować, iż kobieta oceni że stosunek trwał za krotko co dla mężczyzny może być zupełnie inaczej odebrane. On bowiem odczuje satysfakcje z odbytego stosunku.

Mężczyźni, którzy faktycznie mają przedwczesną ejakulacje, nie potrafią kontrolować jej tak długo, aby stosunek mógł zadowolić oboje partnerów. Wtedy należy poszukać porady specjalisty by na nowo oboje partnerzy czerpali radość z udanego życia erotycznego. Na początek samemu można wypróbować kilka technik, które przyczynią się do opóźnienia wytrysku.

Technika start-stop

Polega na zrobieniu przerwy w trakcie stosunku. Przy pomocy tego ćwiczenia mężczyzna uczy się lepszej kontroli nad własnym ciałem (kontrola wytrysku nasienia) i w ten sposób wydłużać czas do osiągnięcia orgazmu.

Ściskanie penisa

Polega to na uciskaniu penisa w pewien określony sposób. W momencie zbliżania się ejakulacji, należy dwoma palcami ścisnąć penis bezpośrednio pod żołędziem. Ważne, aby w trakcie tej czynności jeden z palców uciskał cewkę moczową na wysokości wędzidełka napletka. Gdy uciskamy prącie w ten sposób zmniejszamy napór nasienia w cewce, co opóźnia ejakulacje.

Kiedy żadna z wymienionych metod nie przynosi efektów należy skontaktować się z lekarzem urologiem, który może zalecić stosowanie środków farmakologicznych.