Szukaj

Czy metoda rzucania palenia Allena Carra jest skuteczna?

Rzucić palenie jest bardzo trudno, zwłaszcza jeżeli nałóg ciągnie się za nami od wielu lat.  Próbowałeś już wielu metod, ale okazały się nieskuteczne? Pragniesz rzucić papierosy, ale tak naprawdę nie chcesz tego, bo palenie sprawia ci przyjemność, relaksuje, uspakaja…  Jest metoda, która może Ci pomóc! Metoda Allena Carra.

Podziel się
Palący się papieros Fot. Zsuzsanna Kilian / sxc.hu

Wydaje się, iż jest to metoda, dla tych najbardziej opornych. Dlaczego? Nie jest to metoda farmakologiczna,  laserowa czy za pomocą hipnozy. Wiele osób rzucało palenie za użyciem tych środków, jednakże metoda Carra, to sposób na uwolnienie się od psychicznego uzależnienia od nikotyny. Silna wola, to podstawa. Każdy kto rzucał, wie, że nadchodzi taki moment, że musimy stawić czoło psychicznej potrzebie zapalenia.

Metoda Allena Carra

Problem polega na tym, że palaczowi walczącemu z nałogiem towarzyszy tzw. „poczucie straty”. Człowiek taki obawia się, że zerwanie z nałogiem pozbawi go autentycznej przyjemności i wsparcia.

Zastanawiamy się więc, jak teraz będziemy radzić sobie ze stresem? Czy będziemy mogli cieszyć się życiem? Jak będziemy skupiać naszą uwagę? Jak będziemy się relaksować? Co jeżeli nigdy się z tego nie uwolnimy i zawsze już będziemy tęsknić za papierosem?

Niestety tak się jakoś dzieje, że źródłem naszego strachu jest złudzenie, że palenia sprawia przyjemność, pomaga się odprężyć, skoncentrować, łagodzi stres i zabija nudę.


Wbrew pozorom nie jest tak. Palacze nie są bardziej zrelaksowani, skoncentrowani i  mniej znudzeni niż niepalący.

Metoda Carra daje potwierdzającą swoja skuteczność gwarancję na piśmie. Każdy, który brał w niej udział, a kto wróci do palenia w ciągu trzech  miesięcy od odbytej sesji otrzyma zwrot pieniędzy.

Na czym polega ta metoda  Allena Carra?

Metoda ta polega na:

  • Podaniu logicznych i racjonalnych argumentów – palacz ma kontrole nad tym, w jakim jest stanie.
  • Osoba uzależniona zmienia swoje nastawienie do papierosów.
  • Lęk przed rzuceniem ustępuje.
  • Palacz odzyskuje wolność i ulgę.
  • Nie jest to siłowanie się z chęcią – to nakierowanie palacza na samodzielną  rezygnacje z palenia.
  • Żadnej chemii, żadnej hipnozy.

Jak wygląda taka sesja?

Sesja prowadzona jest w kilkuosobowych grupach, trwa około 6 godzin. Zajęcie takie prowadzi licencjonowany, przeszkolony terapeuta. Każdy terapeuta to były palacz – zatem także ktoś, kto nas rozumie.

Palenie podczas przerw w sesji jest dozwolone – jest to sposób, dzięki któremu palacze mogą dojrzeć do decyzji rzucenia i pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Metoda ta może okazać się niezwykle skuteczną dla tych, którzy palą długo i mają trudności z wyobrażeniem sobie życia po rzuceniu. Trzeba nam, abyśmy uwolnili się od fałszywej wizji, że palenie nam w czymś pomaga. Zwalczyli lęk przed rzuceniem, bo to on nie pozwala nam przestać.

Źródła:
http://www.health4u.pl/nalogi/Korzysci+zdrowotne+wynikajace+z+rzucenia+palenia-1031/
http://www.biomedical.pl/psychologia/metoda-rzucania-palenia-allena-carra-145.html