Szukaj

Stosunek przerywany

Istnieje wiele metod zapobiegania ciąży, pary które pragną uprawiać seks ale nie chcą mieć jeszcze potomka mogą zdecydować się na metodę jaka im najbardziej odpowiada. Jedną z form antykoncepcji jest stosunek przerywany.

Podziel się
Erotyka
Stosunek przerywany bardzo często jest formą zabezpieczenia jaką wybierają młode niedoświadczone pary. Niestety ma on to do siebie, że nie należy do najbardziej skutecznych form zapobiegania ciąży.

Na czym polega ta metoda?

Otóż w trakcie stosunku partner szybko wycofuje penis z pochwy partnerki na krótko przed zbliżającym się wytryskiem. W rezultacie nasienie oraz zawarte w nim plemniki nie trafiają do pochwy i unika się zapłodnienia.

Jak już zostało wspominanie jest to bardzo niepewny środek zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą. Wydzielina jaka wypływa z członka tuż przed wytryskiem tzw. prejakulat również może zawierać nasienie. A poza tym zdarza się, że mężczyzna nie jest w stanie wycofać członka w odpowiednim czasie, gdyż na przykład jego wytrysk jest zbyt wcześnie.

Warto zauważyć, że stosunek przerywany bardzo często sprawia że kobiety nie są wstanie osiągnąć orgazmu. Kobieta potrzebuje więcej czasu oraz większej liczby środków pobudzających aby osiągnąć orgazm. A odbywanie stosunków przerywanych wcale jej tego nie ułatwia. Niestety zdarza się, że mężczyźni nie widzą powiązania między niechęcia partnerki do odbycia stosunku a taką formą antykoncepcji. Warto nadmienić, że stosowanie tylko tego zabezpieczenia może przyczynić się do oziębłości seksualnej kobiety.

Poza tym napięcie jakie jest wywoływane przez stosunek przerywany może doprowadzić do zaniku orgazmu u kobiety. Czy innych stanów neurotycznego niepokoju. Poza tym bardzo łatwo jest się narazić na zakażenie chorobę przenoszoną drogą płciową. Bowiem nie stosujemy w takim wypadku żadnego mechanicznego środka zabezpieczenia.

Oczywiście stosunek przerywany ma też swoje zalety jak np. całkowity brak kosztów czy też możliwość uprawiania seksu kiedy tylko partnerzy mają na to ochotę. Ale warto zastanowić się czy negatywne skutki tej formy antykoncepcji nie przewyższają jej pozytywów.