Szukaj

Stosunek przerywany

Istnieje wiele metod antykoncepcji wśród nich wyróżnić można stosunek przerywany. Jak zostało już nie raz powiedziane, jest to metoda dla osób o silnych nerwach. Ten sposób ochronienia się przed ciążą wymaga bowiem szybkiego wycofania penisa przed dojściem do wytrysku w pochwie partnerki.

Podziel się
Sexy nohi kobiety

Jak zostało już wspomniane metoda ta polega na wycofaniu penisa z pochwy przed wytryskiem nasienia. W efekcie czego nasienie i zawarte w nim plemniki nie trafiają do pochwy. Jak wynika z przeprowadzonych anonimowo badań posługujemy się ta formą antykoncepcji częściej niż można byłoby się tego spodziewać. Najczęściej wybieramy tę formę antykoncepcji kiedy nie mamy przy sobie prezerwatyw lub ze względu na poddanie się zwykłej fantazji.

Zalety uprawiania stosunku przerywanego:

  • Jest to metoda bezpłatna
  • Może być skuteczna pod warunkiem, że mężczyzna potrafi przejąć pełną kontrolę nad swoim organizmem.

Wady uprawiania stosunku przerywanego:

  • Nie zapewnia ona ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową.
  • Jest ryzykowna. Zdarza się, że już w wydzielinie jakie wytwarza prącie przed wytryskiem znajduje się sperma. Zatem szansa, że zajdziesz w ciążę jest bardzo duża.
  • Metoda ta jest bardzo ryzykowna, nie każdy mężczyzna potrafi w odpowiednim momencie wyciągnąć członka z pochwy, tak by nie doszło do zapłodnienia.
  • Uprawianie przerywanego stosunku płciowego często sprawia, że oboje partnerzy nie są wstanie przeżyć pełnego orgazmu. Ta sytuacja rodzi napięcie oraz frustracji tym samym nie dając pełni przyjemności, jaką powinien ze sobą nieść seks.