Szukaj

Niechciana ciąża

Nie zawsze wiadomość o tym, że zaszłaś w ciążę jest dobrą nowiną. Często zdarza się, że kobieta nie jest do końca przygotowana do roli matki i cała obecna sytuacją ją przeraża. Większość kobiet, które zachodzą w przypadkową ciąże i nie chcą mieć potomstwa wybierają adopcję lub w najgorszym przypadku aborcję.

Podziel się
Depresja

Test ciążowy

Zawsze na początku kiedy spóźnia ci się okres wpadasz w panikę, że możesz być w ciąży. Pomimo tego, że jest to pierwsza oznaka takiego stanu, nie musi jeszcze oznaczać, że zostaniesz mamą. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie zrobienie testu ciążowego. Taki test można wykonać już dwa dni od spóźniającej się miesiączki. Zazwyczaj są one wiarygodnym źródłem informacji. W przypadku kiedy wyjdzie wynik negatywny, dla pewności warto powtórzyć test tydzień później. Jeżeli jednak wolisz być sto procentowa pewna udaj się do ginekologa, który potwierdzi to na podstawie badań krwi.

Kiedy jednak wynik będzie pozytywny?

W przypadku kiedy wynik wyjdzie pozytywny i już będzie wiadomo, że jednak jesteś w ciąży dobrze przemyśl swoja sytuację. Często pary działają pod wpływem emocji i podejmują niewłaściwe decyzję, które mogą rzutować na ich cale życie.

Od czego może zależeć podjecie decyzji?
  • statusu majątkowego,
  • planów przyszłościowych,
  • niedojrzałości emocjonalnej,
  • wieku przyszłych rodziców,
  • reakcji rodziny,
Większość takich decyzji zależy, także od postawy moralnej osoby. Niektórym z łatwością przychodzi przerwanie ciąży innym sprawia to problem, gdyż ich religia i sumienie na to nie pozwala. Dlatego zanim staniesz przed tak trudnym wyborem pomyśl czego naprawdę oczekujesz. Sytuacja, która się pojawiła jak grom z jasnego nieba, teraz może się okazać problemem ale w przyszłości wszystko może się odmienić.

Najlepszym wyjściem, dla osób które znalazły się w sytuacji niechcianej ciąży będzie rozmowa z kimś zaufanym. Warto omówić całą sytuację z osobą z boku. Najlepiej jak będzie to twoja przyjaciółka lub ktoś z rodziny. Jeżeli nie wiesz jednak co robić zawsze możesz poszukać gdzie indziej pomocy. Porozmawiaj z lekarzem o tym, co wiążę się podjęciem decyzji o kontynuowaniu lub przerwaniu ciąży. Możesz, również udać się do psychologa, który ułatwi ci podjecie decyzji oraz pomoże ci zredukować ryzyko wystąpienia decyzji. Będzie to dobre posunięcie, gdyż może niechciana ciąża nie stanowi tylko twojego problemu. W końcu ewentualne problemy emocjonalne, z którymi się borykasz mogą wpłynąć negatywnie na podjecie decyzji.

Bez względu na to jak się zachowasz, na początku będziesz odczuwać smutek i przygnębienie. Jest to bardzo mylne odczucie, gdyż nie oznacza to, że podjęłaś niewłaściwą decyzję. Należy pamiętać, że usunięcie ciąży nie jest akceptowane przez społeczeństwo i pomimo tego, że myślisz, iż jest to jedyne wyjście nie będzie to dla ciebie takie łatwe. Adopcja, także może być trudnym przeżyciem, gdyż przez dziewięć miesięcy będziesz nosić pod swoim sercem dziecko, które potem będziesz musiała oddać innym ludziom.

Pomimo tego, że nie jest to proste i myślisz, że zawalił się cały świat zastanów się bardzo dobrze, gdyż od tej pory zmieni się całe twoje życie.