Szukaj

Jak zlikwidować cienie pod oczami

Wiele kobiet codziennie rano wstając z łóżka, po niezbyt dobrze przespanej nocy, stara się zatuszować wszelkimi dostępnymi kosmetykami sińce pod oczami.  Często nasza skóra przez takie objawy zwyczajnie domaga się od nas spowolnienia tempa życia.

Podziel się
Oko kobiety Fot. Paolo Neo / public-domain-photos.com

Since pod oczami występują najczęściej u osób, które w nadmiernych ilościach spożywają alkohol oraz palą papierosy. Ponadto bardzo ważną przyczyną jest brak, bądź za krótki sen. Często wspomina się także, że sińce pod oczami są efektem nadmiaru soli w organizmie. Kolejną pobudką towarzysząca wystąpieniu cieni jest zła dieta, uboga w żelazo i witaminy. Choroby nerek oraz alergie także mogą odbić negatywnie na naszej cerze w okolicach oczu.

Walka z sińcami pod oczami może być procesem długotrwałym. Warto jednak zastosować się do paru zasad, które zalecają lekarze. Po pierwsze odpowiednia ilość snu. Jak wiadomo, każdy z nas miewa okresy w życiu, kiedy zarywa noce przez egzaminy, imprezy czy dzieci. Sen jednak musi kiedyś przyjść, abyśmy kolejnego dnia mieli siłę. Zaleca się około 8 godzin snu, bądź do pełnego wypoczynku. Bardzo łatwo można zauważyć, że ktoś nie spał zbyt dobrze, ponieważ wręcz od razu, widać podkrążone oczy.

Odpowiednia dieta pozwoli zmniejszyć występowanie podocznych sińców, a w późniejszym etapie do ich zniwelowania. Odpowiednia dieta to taka, która będzie zawierała wszelkie witaminy, konieczne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Mówiąc o sińcach pod oczami, najważniejszą rolę odgrywa żelazo. Warto, więc do naszej diety wprowadzić np. buraki, mięso czy morele. Do diety powinniśmy wprowadzić także spore ilości wody mineralnej, która pozwoli na oczyszczenie organizmu z niekorzystnych toksyn. Jak już zostało to wcześniej wspomniane, powinniśmy wystrzegać się nadmiernego używania soli.

Zobacz również:

Papierosy również powinny zostać wykreślone z naszego życia, ponieważ dym tytoniowy podrażnia oczy, a w następstwie może dojść do opuchlizny.

Często jednak zaobserwować można, że nawet osoby, które spełniają wyżej wymienione zasady mają cienie pod oczami. Rozumieć można to dwojako. Po pierwsze, część osób ma bardzo płytkie unaczynienie skóry wokół oczu, a po drugie, warunkami do tworzenia się sińców pod oczami jest także fakt, posiadania cienkiej skóry pod oczami.

Aby pomóc w niwelowaniu podocznych cieni, warto także sięgnąć po metody kosmetyczne. Polecane jest wykonywanie relaksującego masażu wokół oczu, przy użyciu plastrów ogórka. Ogórki, uprzednio schłodzone w lodówce, kładziemy na oczy i odpoczywamy. Drogerie oraz apteki dysponują także szeroką gamą maseczek pod oczy, które doskonale spełniają swoje działanie. Podstawą pielęgnacji jest także codziennie mycie twarzy zimną wodą, ponieważ dzięki temu naczynia krwionośne się zmniejszą. Przed wielkim wyjściem, gdy już nie mamy czasu na maseczki, warto sięgnąć po odpowiedni korektor. Powinien on być jaśniejszy niż nasza skóra. W momencie, gdy ani wprowadzenie diety, ani kosmetyki nie przynoszą zadowalających nas efektów, warto udać się do gabinetu kosmetycznego na drenaż limfatyczny. Jest to zabieg, który powinien trwać kilka serii, lecz efekty są zdumiewające. Drenaż taki ma za zadanie usprawnienie limfy, a co za tym idzie poprawienie krążenia. Ceny takich zabiegów są bardo zróżnicowane.

Sińce pod oczami są wbrew pozorom bardzo widoczne. Warto, więc zadbać o to, aby nasza cera lśniła blaskiem, a podoczne cienie nie szpeciły twarzy. Tak naprawdę, dieta oraz sen, są podstawowymi czynnikami, więc nie wymaga to od nas zbytniego wysiłku, a oprócz tego, niewątpliwie przyczyni się do lepszego funkcjonowania wszystkich komórek naszego organizmu.

Autor: Marta Dudek